hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Vakıflar Genel Müdürlüğü 2022 VGM burs başvurusu ne zaman, hangi tarihte başlayacak?

  Vakıflar Genel Müdürlüğü 2022 VGM burs başvurusu ne zaman, hangi tarihte başlayacak
  expand

  Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvurusu 2021-2022 yılında burs alacak öğrencileri gösterecek. VGM burs desteğinden yararlanmak isteyen öğrenciler başvurularını gerçekleştirecekler. Peki, 2022 VGM burs başvurusu ne zaman, hangi tarihte başlayacak?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ortaöğretim VGM burs başvurusu için artık saatler kaldı. Ortaöğretim başvurularının hemen sonrasında gözler yükseköğretim başvurularına çevrilecek. Peki, hangi başvuru ne zaman başlayacak, burs desteği ne kadar olacak? İşte tüm detaylar…

  VGM BURS BAŞVURUSU 2022 NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

  VGM burs başvuruları ile ilgili merakla beklenen açıklama yapıldı. Vakıflar Genel Müdürlüğü her yıl belirli tarihler arasında yükseköğrenim bursu ve ortaöğrenim bursu başvuruları için talepleri alıyor. Kısa süre önce paylaşılan takvime göre, ortaöğrenim burs başvuruları 15 Ekim 2021 tarihinde; yükseköğrenim burs başvuruları ise 01 Kasım 2021'de başlayacak.

  VGM BURSU NE KADAR?

  Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden bu yıl burs alacak öğrencilerin aylık ne kadar ücret alacağı bilgisi de paylaşıldı. 2021-2022 eğitim yılında eğitim yardımı/burs miktarlarında artış yapan kurum ortaöğrenim eğitim yardımı olarak aylık 100,00 TL, yükseköğrenim burs yardımı olarak da aylık 400,00 TL ödeme yapacak. Bu ücret yabancı uyruklu öğrenciler için aylık 600,00 TL olarak belirlendi.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow