Son Dakika

250 avukattan Abdullah Öcalan başvurusu

A A

22.11.2017 - 14:48 Son Güncelleme:

250 avukat yarın PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'la görüşme talebiyle Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuruda bulunacaklar. Konuyla ilgili açıklama yapan avukatlar, "Yasal dayanaktan yoksun bir kararın, fiili ya da idari bir kararla uygulanması hali söz konusu" eleştirisinde bulundular.

250 avukattan Abdullah Öcalan başvurusu

İmralı F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nde tutuklu bulunan Abdullah Öcalan’dan 1 yılı aşkın süredir haber alınamadığını iddia eden 250 avukat Öcalan’la görüş sağlanması talebiyle yarın Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuruda bulunacak.

Polisten HDP'li Uca'ya: Şehidimiz var, alkış ve zılgıt istemiyoruz

Söz konusu başvuru öncesi bugün yapılan açıklamaya avukat Ercan Kanar, İHD İstanbul Şube Başkan’ı Gülseren Yoleri, Asrın Hukuk Bürosu avukatı Rezan Sarıca ve Ezilenlerin Hukuk Bürosu avukatı Kader Tonç katıldı. İstanbul İHD Şubesi’nde yapılan açıklamada konuşan Özgürlükçü Hukukçular Platformu merkez üyesi avukat Raziye Turgut “Aile görüşme hakkı, avukatla görüşme hakkı, haberleşme ve iletişim hakkı, adil yargılanma ve savunma hakkı gibi neredeyse tüm hukuki haklarının engellenerek gasp edilmesi başlı başına kabul edilemez bir durumdur” dedi.