3,5 saat arayla 2 mağaza soydular

3,5 saat arayla 2 mağaza soydular

Maskeli 5 kişinin Esenyurt'taki mağaza soygunundan sonra Başakşehir'de bir telefon bayiine girdiği ortaya çıktı. Soyguncular buradan da yaklaşık 70 bin lira değerindeki cep telefonlarını alıp kayıplara karıştı. Soygun 2 dakika sürdü.

Olay, Başakşehir'de geçtiğimiz pazar günü saat 08.00 sıralarında meydana geldi. Yüzleri maskeli 5 kişi lüks bir otomobille telefon bayiine gelip yaklaşık 2 dakika içerisinde 70 bin lira değerindeki 42 cep telefonunu çaldı. Bu anlar da iş yerinin güvenlik kameraları tarafından görüntülendi.


Koşarak girip çıktılar


Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, soyguncular otomobili telefon bayii önüne park ediyor. 5 kişinin bulunduğu araçtan yüzleri maskeli 4 şüpheli inip iş yerine koşuyor. Daha sonra da ellerindeki levyelerle iş yerinin kapı kilitlerini kırıp açıyor. Soyguncular reyon ve çekmecelerdeki cep telefonları hızla çantalara dolduruyor. Kısa bir süre sonra da şüpheliler dükkandan koşarak çıkıp, geldikleri araçla kayıplara karışıyor.


3,5 saat önce de başka bir mağazayı soymuşlardı


Yüzü maskeli kişiler bu olaydan yaklaşık 3,5 saat önce de Esenyurt'ta da bir elektronik eşya dükkanını 3 dakikada soymuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS