hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  5 polis hakkında yakalama kararı çıkarıldı

  5 polis hakkında yakalama kararı çıkarıldı
  expand

  İstanbul merkezli "yasa dışı dinleme" operasyonu kapsamında serbest bırakılan 9 şüpheli polisten 5'i hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İstanbul 5. Sulh Ceza Hakimliği, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, operasyon kapsamında tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilen 9 şüphelinin serbest bırakılma kararına yaptığı itirazı karara bağladı.

  Hakimlik, emniyet müdürleri Özgür Nikbay, Halil Hilal Seyfi ile şüpheli polisler Fatih Atalay, Ahmet Özdil ve İbrahim Aslan'ın tutuklanmaları için haklarında yakalama kararı çıkarılmasına karar verdi.

  Karara "haklarında kuvvetli suç şüphesinin bulunması, nitelikli ve çok sayıda suç işlenmesi, verilebilecek cezanın alt ve üst sınırı, kaçma şüphelerinin bulunması, soruşturmanın devam etmesi ve ölçülülük ilkesine uygun haklarında adli kontrol kararının yetersiz kalmasını" gerekçe gösterdi.

  5. Sulh Ceza Hakimliği, diğer 4 şüpheli polis hakkındaki itirazı reddetti.

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 12 Kasım'da düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınan 17 polisten 8'i savcılık ifadelerinin ardından serbest bırakılmış, 9'u ise tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edilmişti. İstanbul 4. Sulh Ceza Hakimliği, 9 polisin serbest bırakılmasına karar vermişti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Soruşturmayı yürüten savcılık, 9 şüpheli polisin serbest bırakılmalarına itiraz etmişti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow