hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  8. Türk Tıp Dünyası Kurultayı: Bakan Koca'dan 'Türkiye Yüzyılı' vurgusu

  KAYNAK DHA

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 8. Türk Devletleri Teşkilatı Türk Tp Dünyası Kurultayı ve tıp tarihine/ortak geçmişine vefa ödül töreninde açıklamalarda bulundu. Bakan Fahrettin Koca, Türk Devletleri Teşkilatı 8. Türk Tıp Dünyası Kurultayı'nda yaptığı konuşmada, "Güçlü kamu ve özel sağlık tesislerimizle, nitelikli sağlık insan gücümüzle, yüksek teknolojik altyapımız ve hizmet kalitemizle sağlığın küresel yıldızı olduğumuzu Health Türkiye markası altında tüm dünyaya duyuracağız. Health Türkiye markamızla, ülkemizin sağlık turizmi alanında tercih edilmesini sağlayarak bu alanda dünyada merkez ülke konumuna gelmeyi hedefliyoruz" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Türk Devletleri Teşkilatı 8.Türk Tıp Dünyası Kurultayı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla,  Şişli'deki bir otelde gerçekleşti. Kurultayda Türkiye'nin uluslararası sağlık turizminde çatı markası Health Türkiye'nin de tanıtımı yapıldı. Kurultayda, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da konuştu.  

  Bakan Koca, "Dünyada yaklaşık 100 milyar dolar düzeyinde olan sağlık turizmi pazarından ülkemizin hak ettiği gelire ulaşması yönünde gayretlerimiz artarak devam etmektedir. Koronavirüs salgını, ülkelerin sağlık sistemlerinin test edilmesinin yanında, dostlukların da test edilmesi için önemli bir sınav oldu. Hem koronavirüs salgını hem de Rusya ve Ukrayna arasında yaşananlar, sağlık sistemlerimizin her durumda güçlü olması gerekliliğini bir kez daha göstermiştir. Sağlık hizmetlerinin kesintisiz sürdürülebilmesi için, alternatif tedarik çözümleri geliştirmek ve üretimde yerlileşmek zorundayız. Hedefimiz, Türk Devletleri Teşkilatı bünyesi altında, bilimsel alanda ortak hareket edebilen, kendi aşısını, ilacını, tıbbi sarfları ve tıbbi cihazını üretebilen büyük bir aile olmaktır." dedi.    

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Önümüzdeki yüzyılın Türkiye Yüzyılı olacağına inancımız tam. Tüm gayretlerimiz Türkiye'nin liderliğinizde yükselene yıldızını önümüzdeki yüzyılda da parlatmaktır. Sağlık sektörüne yapmış olduğunuz yatırımlar ortadadır. Şimdi bu alt yapının tüm dünyaya hizmet vereceği akademik bir statü ile adımları hayata geçirme zamanıdır. Health Türkiye markamızın lansmanını yapıyoruz. Sağlığın yıldızı olduğumuzu Health Türkiye ile duyuracağız. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow