hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  9 günlük tatilde hava nasıl olacak? Prof. Dr. Orhan Şen, bölge bölge uyardı

  Türkiye, 9 günlük bayram tatiline giriyor. Büyükşehirlerden tatil bölgelerine ve Anadolu'ya seyahatlerde yoğunluk oluştu. Peki tatil süresince hava durumu nasıl olacak? CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Orhan Şen, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak değerlendirmelerde bulundu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  9 günlük bayram tatilini memleketinde ya da tatil beldelerinde geçirmek isteyen vatandaşlar yola koyuldu. Milyonlarca kişi ya kendi aracıyla ya da uçak veya otobüsle seyahat ediyor. Tatilde şehirlerimizdeki hava durumu da merak ediliyor.

  CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Orhan Şen, deniz tatili yapmak isteyenler için "Tatili yaz tatili gibi planlayanlar umduğunu bulamayacaklar." dedi. Şen, hava durumunu şu şekilde değerlendirdi:

  DENİZE GİRMEK İSTEYEN UMDUĞUNU BULAMAYACAK

  9 Günlük Bayram Tatilinde Sıcaklık Mevsim ortalamasında olacak. Tatili yaz tatili gibi planlayanlar umduğunu bulamayacaklar. Bu nedenle kültür gezileri yada şehir dışı akraba ziyaretleri daha cazip. Bu süre içerisinde bölgesel yağışlarda var.

  9 günlük tatilde hava nasıl olacak Prof. Dr. Orhan Şen, bölge bölge uyardı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  TÜM YURTTA HAVA SERİN OLACAK

  Tüm yurtta sıcaklıklar mevsim ortalamasında yani bahar havası, yaz havası değil. Bunu unutmayın. Genelde kuzeyli akışların etkisinde olacağımızdan hava serin akşamları üşütecek. Buna Ege ve Akdeniz de dahil. Çeşmede, Marmaris'te, Bodrum, Antalya'da 20-24 C.

  TATİLİN SON İKİ GÜNÜNE DİKKAT

  Pazar günü Marmara İç Ege yağmurlu, Arife günü İç Anadolu Akdeniz Güneydoğu doğu Anadolu yağmurlu, 1-2-3 günü Akdeniz Güney Ege İç Anadolu yağmurlu, tatilin son 2 günü Marmara Ege kuvvetli olmak üzere nerdeyse tüm bölgeler yağmurlu. Dönüş yoluna dikkat.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow