AB Bakanı: "Çavuşoğlu Lavrov'la AGİT toplantısında görüşecek"

AB Bakanı: "Çavuşoğlu Lavrov'la AGİT toplantısında görüşecek"

Ankara Moskova hattındaki tansiyonun düşmesi için iki ülke Dışişleri Bakanları 3 Aralık'ta Belgrad'da biraraya gelecek mi? Ankara "görüşme yapılacak" dese de, Moskova'dan aynı tonda mesajlar gelmiyor. Son durum, AB Bakanı Volkan Bozkır'a soruldu. Bozkır, " bendeki bilgi, iki bakanın AGİT toplantısında biraraya geleceği yönünde. Bu görüşme yapılmalıdır. Biz böyle bir olayı ancak konuşarak aşabiliriz" dedi.

AB Bakanı Volkan Bozkır bakanlıktaki programında gazetecilerin sorularını yanıtladı.


Volkan Bozkır, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile AGİT toplantısında biraraya geleceği yönünde bilgi sahibi olduğunu söyledi.


Türkiye ile Rusya'nın iki dost ülke olduğunu vurgulayan Bozkır, "Rusya'dan beklentimiz bu dostluğu esas alıp çözümü mümkün kılacak adımlar atmalı umut ediyorum görüşme gerçekleşir" diye konuştu.


AB ile 17. fasıl


Sorular üzerine 29 Kasım'da Brüksel'de yapılacak AB-Türkiye zirvesine de değinen Bozkır, zirve sonunda açıklanacak bildiri üzerinde çalışmaların devam ettiğini söyledi.


Bu arada Ankara'nın uzun zamandır beklediği "ekonomik ve parasal politika" başlıklı 17. faslın 14 ya da 15 Aralık'ta açılacağını duyurdu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS