ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden Türkiye'den ayrıldı

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden Türkiye'den ayrıldı

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştükten sonra Atatürk Havalimanı'na geçti. Konvoyun geçişi sırasında D-100 karayolunda trafik akışı tamamen durdurulurken güzergahta geniş güvenlik önlemi alındı. Hareket halindeki konvoyun arasına giren motosikletli bir kişi Bahçelievler'de polis tarafından durduruldu.

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştükten sonra Atatürk Havalimanı'na geçti. Konvoyun geçişi sırasında D-100 karayolunda trafik akışı tamamen durdurulurken güzergahta geniş güvenlik önlemi alındı.


Biden'i havalimanına götüren konvoy saat 18.30'da Yıldız Mabeyn Köşkü'nden ayrıldı. Konvoyun geçiş güzergahı olan  D-100 karayolunda trafik akışı tamamen durduruldu.


Güzergah üzerindeki köprü altları, köprü üzerleri ve yol kenarlarında, araçlı ve yaya resmi polis ekipleri bekletildi.


Kemal Burkay'dan bildiri yayımlayan akedemisyenlere tepki


Merter'e ulaştığında konvoyun arasına motosikletli bir kişi girdi. Zikzak çizerek giden motosiklet sürücüsü için polis telsizinden, “Motorlu kişinin durdurularak kimlik kontrolü yapılması ve hakkında işlem yapılması" yönünde anons geçildi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden ile görüştü


Bunun üzerine konvoyun en gerisinde olan sivil polis aracı Bahçelievler'de motosikletin önüne geçerek durdurduğu öğrenildi. Konvoy 20 dakikalık yolculuğun ardından Atatürk Havalimanı'na geçti.


Musafa Koç'un cenaze töreninde İstanbul'da bazı yollar kapalı


Biden, Devlet Konuk evinden geçerek uçağına bindi. Uçak saat 19.00 sıralarında hareket etti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS