Abdullah Gül Taraf'ın iddialarını yalanladı

Abdullah Gül Taraf'ın iddialarını yalanladı

Taraf Gazetesi bugünkü manşetine 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü taşımış, Gül'ün 5. partiyi kurabileceğini iddia etmişti. Abdullh Gül ise bu iddilara sert yanıt verdi. ''İddialar; uydurma, yalan ve art niyetlidir'' dedi.

Taraf Gazetesi, Abdullah Gül'ün yakın çevresine AK Parti'nin son durumunu değerlendirip, ''bu pislik kolay kolay temizlenmez'' dediğini yazdı ve Gül'ün bu sözlerle yeni bir partinin ''fişeğini çaktığını'' iddia etti.


Bu iddialara Abdullah Gül'den cevap geldi. Gül, yaptığı açıklamada, "Taraf gazetesinin bugünkü manşetinde bana atfedilen ifadeler tamamen
yalan, uydurma ve art niyetlidir. Beni tanıyanlar, en ağır eleştirilerimde dahi bu gibi ifadeler ve böyle bir üslup kullanmayacağımı çok iyi bilir. Son dönemde
şahsımı günlük siyasi polemiklerin içerisine çekmeye yönelik bazı gayretleri üzülerek takip ediyorum. Dışişleri Bakanı, Başbakan ve en son Cumhurbaşkanlığı makamlarında milletime hizmet etmiş birisi olarak tek arzum, ülkemizin birlik ve beraberlik içerisinde istikrar ve refaha kavuşmasıdır'' dedi. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS