Açık Lise (AÖL) ek sınav başvuruları için son gün!

Açık Lise (AÖL) ek sınav başvuruları için son gün!

Açık Öğretim Lisesi ek sınav başvuru işlemleri bugün sona erecek. Kredileri artırmak ve daha fazla puan elde etmek için ek sınavlara katılmak isteyen adayların başvurularını bugün tamamlamaları gerekiyor. Peki, AÖL ek sınav başvurusu nasıl yapılır ve sınavlar hangi merkezlerde olacak?

AÖL ek sınav başvuru tarihleri geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanmıştı. Başvuru işlemlerinin başlamasıyla birlikte adaylar işlemlerini gerçekleştirebilecekleri son güne kadar başvurularını tamamlayabilecekler. Peki, 29 Temmuz’da başlayan başvurularda adaylardan ne kadar ücret isteniyor?


AÖL EK SINAV BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?


AÖL ek sınavı dönemi 8 ve üzeri olan Açık Öğretim Lisesi öğrencileri için düzenlenecektir. Başvurular 29 Temmuz- 1 Ağustos arası yapılacak. Sınava katılım bedeli olarak adaylardan 30 TL talep edilecek. Ek sınavlar ise 31 Ağustos - 1 Eylül tarihlerinde olacak.


BAŞVURU NASIL YAPILIR?


Kayıt yenileme işlemi otomatik olarak yapılmayacağından dolayı; Öğrencilerin Ek Sınava girebilmesi için katılım ücretini anlaşmalı bankalara yatırdıktan sonra MUTLAKA Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne müracaat ederek, öğrencilik durumlarını Ek Sınav için aktif hale getirmeleri ve ek listede bulunan sınav merkezlerinden birini seçmeleri gerekmektedir.


Sınav ekli listede gösterilen il ve ilçe merkezlerinde yapılacaktır. Öğrenciler sınav merkezlerinden birini seçmek zorundadır.


SINAV MERKEZLERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS