Son Dakika

Adalet Bakanlığı sınavları iptal mi? Adalet Bakanlığı yazılı ve sözlü sınavları ertelendi mi, ne zamana 2021?

A A

28.04.2021 - 07:35 Son Güncelleme:

Tam kapanma kararı sonrasında gözler Adalet Bakanlığı yazılı ve sözlü sınavlarına çevrilmişti. Adalet Bakanlığı sınavları için son dakika açıklama geldi. Peki, Adalet Bakanlığı yazılı ve sözlü sınavları ertelendi mi? Hakim ve savcı adaylığı ile icra müdür ve müdür yardımcılığı mülakatları iptal mi? İşte Adalet Bakanlığı diğer yazılı ve sözlü sınavlarla ilgili açıklaması..

Adalet Bakanlığı sınavları iptal mi? Adalet Bakanlığı yazılı ve sözlü sınavları ertelendi mi, ne zamana 2021?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tam kapanma açıklamanın ardından gözler Adalet Bakanlığı yeni sınav tarihlerine çevrildi. Nisan ve mayıs aylarını kapsayan 17 günlük tam kapanma nedeni ile Adalet Bakanlığı, yazılı ve sözlü sınavlar ile ilgili açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, "Adalet Komisyonları ve Bakanlığımızca daha sonra duyurulacaktır" denildi. Ertelenen Adalet Bakanlığı sınavlarının tarihinin daha sonra ilan edilmesi bekleniyor.

ADALET BAKANLIĞI YAZILI VE SÖZLÜ SINAVLARI ERTELENDİ Mİ?

30 Nisan 2021 ile 17 Mayıs 2021 arasında yapılması beklenen Adalet Bakanlığı yazılı ve sözlü sınavlarının tam kapanma nedeni ile ileri bir tarihe alındığı bildirildi. Hakim ve savcı adaylığı mülakatları, icra müdür ve müdür yardımcılığı mülakatları, bakanlığımız taşra teşkilatı görevde yükselme ve unvan değişikliği sözlü sınavları, Adalet Bakanlığı tarafından belirlenen tarihlerde düzenlenecek.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde Covid-19 salgını kapsamında alınan kararlar ve bu kararlar doğrultusunda İçişleri Bakanlığınca yayımlanan genelge içeriği dikkate alınarak daha önce ilan edilen ve 30 Nisan 2021- 17 Mayıs 2021 tarihleri arasında yapılacak olan; hakim ve savcı adaylığı mülakatları, icra müdür ve müdür yardımcılığı mülakatları, bakanlığımız taşra teşkilatı görevde yükselme ve unvan değişikliği sözlü sınavları, bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı ile ceza ve infaz kurumları sürekli işçi ve sözleşmeli personel alımına ilişkin boy- kilo ölçümü, uygulamalı veya sözlü sınavları, ileri bir tarihe ertelenmiştir. Yeni sınav tarihleri ilgili Adalet Komisyonları ve Bakanlığımızca daha sonra duyurulacaktır" denildi.