Adalet Bakanlığı'nın eski Daire Başkanı ve eşi hakkında FETÖ iddianamesi

Adalet Bakanlığı'nın eski Daire Başkanı ve eşi hakkında FETÖ iddianamesi

Eski Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Hakim Mustafa Babayiğit ve eşi Songül Babayiğit hakkında iddianame hazırlandı. FETÖ yöneticiliğiyle suçlanan eski daire başkanının 3 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıldan 22 yıl 6 aya kadar hapsi istenirken, eşi için de 15 yıla kadar ceza talep edildi.

Yenişafak'ın haberine göre, FETÖ üyesi hakim ve savcıların murakıplığını yaptığı ileri sürülen eski Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Hakim Mustafa Babayiğit ve eşi Songül Babayiğit hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.


Yeni Hakim ve Savcılar Kurulu için süreç başladı


Hazırlanan iddianamede Mustafa Babayiğit’in "silahlı terör örgütü yöneticiliği"nden 3 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıldan 22 yıl 6 aya kadar hapsi istendi. Songül Babayiğit hakkında ise 7.5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası verilmesi talep edildi.


Darbeciler binlerce kelepçeyi hazırda tutmuş


İkisi de Bylock’çu


İddianamede iki şüphelinin de örgüt adına gerçekleştirdiği eylemler ile FETÖ’nün silah olarak kullandığı yargı yapılanmasında yer aldıklarına vurgu yapıldı. Babayiğit çiftinin telefonlarına Ağustos 2014 yılında ByLock yükledikleri tespit edildi. Mustafa Babayiğit’in FETÖ üyesi olmayan hakim ve savcı adaylarını fişlediği, ışık evlerinde hakim ve savcı adaylarından himmet topladığı ortaya çıkarıldı.


Okur da ismini verdi


İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na şüpheli sıfatıyla ifade veren Bayram Bozkurt, hakimlik sınavlarına hazırlandığı dönemde kendisinden sorumlu murakıp olarak Babayiğit’in görevli olduğunu söyledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS