Af haberleri son dakika: Bakan’ın açıklaması sonrası Gözler Meclis’te

Af haberleri son dakika: Bakan’ın açıklaması sonrası Gözler Meclis’te

Af haberleri ile ilgili son dakika gelişmeleri hükümlü yakınları başta olmak üzere kamuoyunun geneli tarafından merakla araştırılıyor. Konuyla ilgili son açıklama Adalet Bakanı Abdülhamid Gül’den geldi. Bakan Gül’ün açıklaması sonrası ise gözler Meclis’e çevrildi. Peki, 2020’de af var mı? İşte, ceza infaz yasası ile ilgili yapılan son açıklamalar…

Af yasası çıkacak mı? Adalet Bakanı Abdülhamid Gül tarafından yapılan son açıklamanın ardından ceza infaz yasasındaki son durumla ilgili gözler TBMM’ye çevrildi. Peki, binlerce hükümlünün erken terhisini sağlayacak olan ceza infaz yasasındaki değişiklik ne zaman yapılacak? İşte, af yasası ile ilgili yapılan son açıklamalar…


BAKAN GÜL’DEN ‘AF YASASI’ AÇIKLAMASI


Bu konuda hem MHP'den hem partimizden açıklamalar oldu. Meclis açıldığında bu konu AK Parti grubu başta olmak üzere Meclis'in gündeminde olan bir konu. Grubumuzun konuyla ilgili kararı nedir, teknik hususlar nelerdir, akademi ne diyor? Biz teknik olarak baktık artık Meclis karar verecek. Yaşlı, kadın, hamile vs infazın evde çekilmesi, hafta sonu infaz gibi uygulamalar... İyi halin de değerlendirildiği öneriler de var. Ancak son takdir elbette Meclis'indir.


MHP TEKLİFİ NEDEN BEKLEMEYE ALMIŞTI?


MHP’nin teklifi beklemeye alması ile ilgili AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un açıklamaları şöyle: MHP’nin kendi teklifini beklemeye alması da bakanlığın düzenlemesini görmek, ona göre katkıda bulunmak içindir. Bütçe görüşmelerinden sonra da konu gündeme gelecektir.


DEVLET BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?


 “Verdiğimiz ceza indirimi kanun teklifini Cumhur İttifakı'nda bir tezatlık yaşanmaması için beklemeye aldık" ifadelerini kullanan Devlet Bahçeli çalışmaların sürdüğünü aktarmıştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS