Afyonlu gurbetçi 'komando olmak için' Türkiye'ye geldi

Afyonlu gurbetçi 'komando olmak için' Türkiye'ye geldi © AA

Fransa'da doğup büyüyen ve bedelli askerlik yerine "komando" olarak vatani görevini yapmak isteyen Emre Karakuş'a Afyonkarahisar'da düğün gibi asker eğlencesi düzenlendi. Emre Karakuş, gazetecilere yaptığı açıklamada, iki ağabeyinin bedelli askerlik yaptığını ancak kendisinin komando olmayı çok istediğini söyledi.

Sandıklı Askerlik Şubesine giderek, askerlik başvurusu sırasında bu talebini ilettiğini belirten Karakuş, Manisa Kırkağaç'ta jandarma komando olarak vatani görevini yapacak olmanın sabırsızlık ve mutluluğunu yaşadığını vurguladı.


Zeytin Dalı Harekatı'nda yeni hedef Baflun Dağı


Karakuş, ailesinin de kendisine büyük destek olduğunu dile getirerek, "Askerleri çok severdim. Asker olmak isterdim. Babam da şans verdi, 'git oğlum' dedi. Vatanımı korumaya geldim ben buraya. Her şey para değil. Asker eğlencesi de çok güzel. Manisa Kırkağaç'a jandarma komando olarak gidiyorum. Afrin'e de komutanlar 'gel' derse hemen giderim." diye konuştu.


'Oğlumu vatan sevgisiyle büyüttüm'


Baba Mehmet Karakuş da çocuklarını her yıl düzenli olarak Türkiye'ye gönderdiğini belirterek, "Oğlumu vatan sevgisiyle büyüttüm" dedi. Yaklaşık 30 senedir Fransa'da yaşadıklarını aktaran Karakuş, şunları söyledi:


"Oğlum Fransa doğumludur. Fransa vatandaşıdır. İki ağabeyi var. Ağabeyleri askerliği paralı yaptı. En küçükleri Emre 'ben Türkiye'de askerlik yapacağım' dedi. Buraya geldi ve başvuruda bulundu. Dilekleri kabul oldu. Allah bütün askerlerimizi korusun inşallah."


Anne Hülya Karakuş da çok sevinçli olduğunu ifade ederek, bütün askerler için dua ettiklerini söyledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS