AK Parti il binasında muhtara dayak iddiası

AK Parti il binasında muhtara dayak iddiası

Burdu'da köylerindeki kuraklık nedeniyle düzenlenecek yağmur duası için AK Parti İl Başkanlığı'na davet için giden Bayındır Köyü Muhtarı Ahmet Yılmaz, Burdur İl Genel Meclis Üyesi Ak Partili Ali Evren ve partililer tarafından tartaklandığı iddiasıyla savcılığa şikayetçi oldu.

Burdur merkeze bağlı Bayındır Köyü Muhtarı Ahmet Yılmaz, yarın köylerinde düzenlenecek yağmur duası etkinliği için il merkezinde siyasi partilere davette bulundu.


Davetiyeleri vermek için dün il merkezinde siyasi partilerin il binalarına giden muhtar Yılmaz, Ak Parti İl Başkanlığı'nda darp edildiği gerekçesiyle hem polise hem savcılığa şikayette bulundu.


Köylerindeki kuraklık nedeniyle yağmur duası düzenlemek istediklerini belirten Muhtar Yılmaz, etkinliğe CHP, MHP ve AK Parti'yi de davet için ziyaret ettiğini belirterek, şöyle dedi:


Valilik HDP'ye Kazlıçeşme izni vermedi 


"AK Parti İl Başkanı Ömer Bütüner'i dün akşam üstü ziyarete gittiğim sırada önümü kesen Burdur İl Genel Meclisi Üyesi Ali Evren, 'Ne var? Ne arıyorsun burada?' dedikten sonra sonra beni bir odaya soktu. İl Genel Meclisi'ne bağlı Burdur Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği Seçimleri'nde aday olan Ali Evren, seçimleri kaybetmişti. Seçimlerde onun aleyhine propaganda yaptığımı iddia ederek, kendisinin görevde olduğu süre içerisinde köyümüze gelecek bütün hizmetleri engelleyeceğini söyledi. Köyümüze gelecek hiçbir hizmeti engelleyemeyeceğini söyleyince bana fiziki saldırıda bulundu. Ardından Ak Parti İl Binası'nda bulunan bazı gençler de üzerime saldırarak beni darp etti. Boğazımı sıkıp, yere yatırdılar."


Erdoğan, anonsçusunu üst üste 3 kez düzeltti


Ak Parti Burdur İl Genel Meclis Üyesi Ali Evren ise muhtarla karşılaştığını, ancak iddialarına ilişkin bilgisi olmadığını söyledi.


İddiaları yalanlayan Evren, "Olur mu öyle şey. Yani böyle birşeyin olması imkansız. Birlik seçimleri demokratik ve muhtarlarımız istediği yere oy verebilir. Aramızda küçük bir kavga geçti ama bu kadar da saçmalamasını anlamadım. Siyasi bir komplo olarak düşünüyorum. Kesinlikle böyle birşey yok" dedi.


Demirtaş: 'Abdullah Gül bize oy verecek'

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS