AK Parti Rasim Ozan Kütahyalı konusunda ikiye ayrıldı

AK Parti Rasim Ozan Kütahyalı konusunda ikiye ayrıldı

Boşnaklarla ilgili söylediği sözlerle gündeme gelen Rasim Ozan Kütahyalı, AK Parti içinde tartışmalara neden oldu. AK Parti İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık, Rasim Ozan Kütahyalı'ya sahip çıkarken Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu Kütahyalı’nın söylemlerini eleştirdi.

Rasim Ozan Kütahyalı, AK Parti içerisinde de tartışma çıkardı. Boşnaklarla ilgili kullandığı sözlerle tepkileri üzerine çeken Kütahyalı'ya AK Parti İzmir Milletvekili ve Milli Savunma Komisyonu Üyesi Hüseyin Kocabıyık, sahip çıktı. Kocabıyık, kişisel Twitter hesabından, Kütahyalı için övgü dolu sözler kullandı.


AK Partili Metiner'den 'Rasim Ozan Kütahyalı' tepkisi: Erdoğan, herkesten çok incindi!


'Meslek kazası'


Kocabıyık, yayımladığı mesajlarında; "Rasim Ozan Kütahyalı'nın Boşnak kardeşlerimizle hiçbir sorunu yoktur. Kendisi geçmişteki Boşnak kurtuluş mücadelesine destek vermiş birisidir. Buna ben şahidim. Olan şey tamamiyle dikkatsizlik ve meslek kazasıdır" ifadelerine yer verdi.


CHP'li isim sordu: Rasim Ozan Kütahyalı, Bank Asya kredisini ödüyor mu?


Başbakan Yardımcısı eleştirdi


Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ise, Kütahyalı'nın söylemlerine sert tepki gösterdi. Çavuşoğlu, "Bende bir Balkan evladıyım. Balkan evladı olmak yetmez. İnsan olan herkesin böyle galiz ifadeler karşısında rencide olmaması mümkün değildir. Nefretle kınıyorum. Üslubu beyan ayniyle insandır" ifadelerini kullandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS