Akdoğan: ''Medya üzerindeki ceza sopasını kaldırmak lazım''

Akdoğan: ''Medya üzerindeki ceza sopasını kaldırmak lazım''

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan gazetecilerle bir araya geldi. "RTÜK'ün, YSK'nın televizyon kanallarına ceza vermesini doğru bulmuyorum, ceza sopasını kaldırmak lazım'' dedi. Akdoğan, özel kanalların seçim yayınlarına yönelik "eşitlik" şartının da yanlış olduğunu savundu. "Kim kimi ne kadar ekrana çıkaracaklarına kendileri karar vermeli" dedi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan bir grup gazeteciye açıklamalarda bulundu. 


1 Kasım sonuçlarının ardından AK Parti'nin ve hükümetin bundan sonrası için neler yapacağını anlattı. 
Vaat edilen reformların en kısa sürede gerçekleştirileceğini, yapıcı ve uzlaşmacı siyaset tarzıyla yenileşme sürecinin devam ettirileceğini söyleyen Akdoğan, "temiz sayfa açalım" çağrısında bulundu. 


Yalçın Akdoğan, YSK ve RTÜK tarafından özel televizyon kanallarına verilen cezalara da değindi.


YSK'nın, RTÜK'ün, kısacası devletin özel kanallara ceza uygulamasının kaldırılması gerektiğini söyleyen Akdoğan, "Önümüzdeki süreçte bu cezalar, yaptırımlar, medyanın üzerindeki bu ceza sopasını kaldırmak lazım" dedi.


Başbakan Yardımcısı, "Kamu yayıncılığı ayrı ama özel yayın kuruluşları nasıl yayın yapacaklarına, kim kimi ne kadar ekrana çıkaracaklarına, yayın politikalarına kendileri karar vermeli. Burada devletin, RTÜK'ün, YSK'nın ceza vermesi doğru değil" şeklinde konuştu. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS