Alaşehir'de CHP-AK Parti ittifakı

Alaşehir'de CHP-AK Parti ittifakı

Manisa'nın Alaşehir ilçesinde kapalı pazar yeri olarak kullanılan 14 dönümlük alana alışveriş merkezi yapılması yönündeki önerge, belediye meclis toplantısında CHP ve AK Partili üyelerin birlikte hareket etmesi sonucu reddedildi.

Alaşehir Belediyesi temmuz ayı meclis toplantısında Cumhuriyet Meydanı yanında bulunan 14 dönümlük alana bir alışveriş merkezi yapılması önerisi tartışıldı. AK Partili Meclis Üyesi Fedai Kozan, alanın 29 yıllığına özel bir firmaya ticaret merkezi olarak verilmesinin pazarcı esnafı açısından sıkıntılara neden olacağını savunarak esnafın sokakta satış yapmaya zorlanacaklarını kaydetti. CHP adına konuşan Meclis Üyesi Ahmet Öküzcüoğlu da, konuyla ilgili esnaf ziyaretleri yaparak birçok yerden fikir aldıklarını dile getirdi. AVM kültürünün 550 yıl öncesi kapalı çarşılarla benzerlik gösterse de tarihsel kimliğin göz ardı edildiğine dikkat çeken Öküzcüoğlu, "Tarihsel kültürümüzü gözardı ettiği için, esnaf ve sanatkarlarımızın sosyo ekonomik durumunu bozduğu için AVM yerine o bölgede ağaçlık ve çim alanlar görmek istiyoruz. Meydanın bu vasfını yitireceğini ve trafik karmaşasına neden olacağını düşündüğümüz için karara karşı çıktık" dedi.


MHP grubu adına konuşan Bilgehan Noyan ise projenin Alaşehir'in tarihsel mimari yapısına uygun bir yapı olarak planlanlandığını söyledi. Mecliste siyasi kaygıların ön plana çıktığını öne süren Noyan, "Türkiye'de hiçbir platformda bir araya gelemeyen AK Parti ve CHP, MHP'li Alaşehir Belediyesi'ne hizmet yaptırmamak için birlikte hareket ediyor. Alaşehir vizyonunu değiştirecek bu proje sizi neden rahatsız ediyor anlamak mümkün değil" diye konuştu. Oylamada AK Parti'li 8, CHP'li 5 üye red oyu verirken, MHP'li 11 üye ve Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban evet oyu verdi. Ancak önerge 13 oyla reddedildi.


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS