Ali Tarakçı sedye ile getirildiği emniyette, kendisini vuranları teşhis etti

Ali Tarakçı sedye ile getirildiği emniyette, kendisini vuranları teşhis etti

İstanbul-Esenyurt'ta uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralanan gazeteci Ali Tarakçı, Asayiş Şube Müdürlüğüne gelerek gözaltındaki 3 kişiden 2'sini  teşhis etti.

Göreve giden polis ekibine pompalı tüfekle ateş açıldı


Atatürk'ün o ünlü sözlerinin yer aldığı kitabe restore edildi


Esenyurt'ta geçtiğimiz pazartesi günü meydana gelen olayda gazeteci Ali Tarakçı uğradığı silahlı saldırı sonucu vurularak yaralanmıştı.


Polis olayla ilgili yaptığı soruşturmada Ali Tarakçı'yı olay sabahı evinde çıktıktan sonra adım adım takip ederek silahlı saldırıda bulunanlarla ilgili operasyonda 3 kişiyi gözaltına almıştı. Şüpheliler T.E., V.K., ve R.Y. Cinayet Büro Amirliğinde sorguya alınmıştı.


Polis tarafından olayla ilgili yürütülen soruşturmada hastanede tedavisi süren gazeteci Ali Tarakçı, bir ambulansla Gayrettepe'de bulunan Asayiş Şube Müdürlüğüne getirildi.


Sedye ile üçüncü katta bulunan Cinayet Büro Amirliğine getirilen Ali Tarakçı'dan,  "aynalı odada" gözaltındaki 3 kişiyi teşhis etmesi istendi. Ali Tarakçı'nın kendisine gösterilen 8 kişi içinden olay sırasında gördüğü 2  kişiyi teşhis ettiği öğrenildi. 


Gazeteci Ali Tarakçı'nın emniyet müdürlüğü binasında ayrıca olayla ilgili ek ifade verdiği de öğrenildi.


Yaklaşık 5 saat Cinayet Büro Amirliğinde kaldıktan sonra sedye ile aşağı indirilen Ali Tarakçı, yazılarından dolayı vurulduğunu söyleyerek "Olay kesinlikle bir trafik tartışması değil, çünkü ben onlarla tartışmadım. Beni evimden çıktıktan sonra izlemişler, tamamen planlı bir iş." dedi.


Olayda bir azmettirici olduğuna inandığını söyleyen Ali Tarakçı "Bu adamların arkasında mutlaka bir başkası var. Ben elimdeki bilgileri emniyetle paylaştım. Onlarda gerekeni yapıyorlar" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS