hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ankara Kızılay'da terör saldırısı

  Ankara Kızılayda terör saldırısı
  expand

  29 kişinin yaşamını yitirdiği 17 Şubat'taki terör saldırısının izleri silinmeden, Ankara bir kez daha terörün hedefi oldu. Kızılay'daki saldırıda ilk bilgilere göre 34 kişi yaşamını yitirdi, 125 yaralı var. İçişleri Bakanı Efkan Ala, saldırının seyir halindeki bomba yüklü bir araçla gerçekleştirilidiğini açıkladı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kızılay'dan Çankaya'ya doğru giden otobüs duraklarının bulunduğu noktada saat 18.45'te meydana gelen terör saldırısı sonucu 34 kişi yaşamını yitirdi, 19'u ağır 125 kişi yaralandı.

  Ankara Valiliği'nden önemli açıklama

  Saldırının meydana geldiği noktada otobüs duraklarının yanı sıra metro ve Ankaray çıkışları da bulunuyor. Bu nedenle pazar olmasına rağmen saldırı anında bölge oldukça kalabalıktı. Bazı görgü tanıkları birden fazla patlama sesi duyduklarını söylese de, bu bilgi henüz doğrulanmadı. Patlama, cadde üzerinde bulunan iki yolcu otobüsünü de etkiledi ayrıca çevredeki binalar hasar gördü.

  Soruşturmayla ilgili ilk açıklama

  DÜNYA ANKARA'DAKİ SALDIRIYI BÖYLE GÖRDÜ

  Tanıklar, bir otomobilin dolu bir belediye otobüsüne iyice yaklaştıktan sonra infilak ettiğini, patlamanın etkisiyle otobüste bulunan yolcuların yanı sıra, durakta bekleyenlerin ve yoldan geçen özel araçlardaki vatandaşların da yaralandığını anlattı. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Saldırı sonrası Kızılay'a çıkan tüm yollar trafiğe kapatılırken, olay yeri 3 ayrı güvenlik şeridiyle çevrildi. Bölgeye çok sayıda ambulansla birlikte itfaiye de sevk edildi. Sağlık ekipleri yaralılara ilk müdahaleyi bulundukları yerde yaptı, durumu ciddi olanlar çevredeki 10 hastaneye kaldırıldı.

  Başbakanlık Resmi Konutu'ndaki güvenlik zirvesinin ardından açıklama yapan İçişleri Bakanı Efkan Ala, saldırının seyir halindeki patlayıcı yüklü bir otomobille gerçekleştirildiğini söyledi. Olay yeri incelemesi yapan ekiplerin şasi numarasını kontrol ettiği parçalanmış aracın bu otomobil olduğu tahmin ediliyor. Güvenlik kaynakları otomobilin lüks bir araç olduğunu, modelinin tespit edildiğini, Ankara'ya giriş çıkış kayıtlarının incelendiğini belirtiyor.

  Olay yerini gören çok sayıda MOBESE ve güvenlik kamerasından alınan kayıtlar da titizlikle taranıyor. 

  HDP'den patlama sonrası ilk açıklama

  Ankara görüntülerine erişim engeli

  Hastanelerde tüm izinler iptal

  Hastanelerde tüm izinler iptal edilirken, Sağlık Bakanlığı ve Türk Kızılayı kan ihtiyacı bulunmadığını, stokların yeterli olduğunu duyurdu. 

  Bakanlık yetkilileri, 125 kişinin yaralandığı saldırıda yakınlarının sağlık durumu hakkında bilgi almak isteyenlerin Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi ALO 184'le irtibata geçebileceğini bildirdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ankara Kızılayda terör saldırısı

  Yayın yasağı geldi

  Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) saldırıdan kısa bir süre sonra geçici yayın yasağı getirdi. Yasağın, olay yerini görecek şekilde canlı yayın yapılmasını, olayın oluş anı ve hemen sonrasına ilişkin görüntüler ile cenaze görüntülerini kapsadığı öğrenildi.

  Ankara Kızılayda terör saldırısı

  13 kişinin naaşında otopsi işlemi sona erdi

  Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybedenlerden 13'ünün cenazesinin, Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsi işleminin tamamlandığı öğrenildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Alınan bilgiye göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, saldırıda hayatını kaybedenlerin otopsilerinin yapılması için 8 cumhuriyet savcısı görevlendirdi.

  Adli Tıp görevlileri, savcıların nezaretinde şu ana kadar 13 cenazenin otopsi işlemini tamamladı. Bu arada, saldırıda yaşamını yitiren vatandaşların yakınları da Keçiören Adli Tıp Kurumu bahçesinde bekleyişlerini sürdürüyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow