Ankara Metrosu'nda korku dolu anlar: Genç kız raylara düştü

Ankara Metrosu'nda korku dolu anlar: Genç kız raylara düştü

Ankara’da Kızılay-Çayyolu metro hattında, Bilkent Üniversitesi öğrencisi N. isimli genç kadın rayların üzerine düştü. Yaralı olduğu öğrenilen öğrencinin kurtarılması için ekipler seferber oldu. Düştüğü yerden çıkarılıp, hastaneye kaldırılan N.'nin durumunun iyi olduğu öğrenildi. Metro seferlerine yeniden başlandı.

Hürriyet'in haberine göre metro hattının Bilkent durağında yaşanan olayda, istasyonda bulunan Ankara Barosu'na üye avukat Şamil Demir "N., trenin ön tekerleri altımda sıkışmış  durumda" bilgisini verdi. Av. Demir'in verdiği bilgilere göre N., çevredekilerin sorularına yanıt verebiliyordu.


İstanbul’a yeni metro hattı için düğmeye basıldı


Metroda 'Melih Gökçek yasağı' bitti


Durumu iyi


Güvenlik görevlileri tarafından istasyon boşaltılırken N.'nin kurtarılması için ekipler seferber oldu. N. dakikalar önce bulunduğu yerden çıkarıldı. Hastaneye kaldırılan N.'nin durumunun iyi olduğu bildirildi. Metro seferlerine ise yeniden başlandı.


Sürücünün dikkati kurtardı


Ankara Metrosu'ndan bir yetkili, sürücünün dikkatinin büyük bir felaketi önüne geçtiğine işaret etti. Yetkili, 'Vatman, bir kişinin düştüğünü görür görmez acil durum butonuna basıyor ve treni durduruyor. Bu trenlerin boş hali bile 200 ton... Allah korusun kayma yapması halinde çok acı bir tablo oluşabilirdi" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS