Ankara'da iki iftar

Ankara'da iki iftar

Ankara'da dün iki önemli iftar vardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Saray'da Diyanet İşleri Başkanı ve din adamlarını ağırladı. Başbakan Davutoğlu da, Çankaya Köşkü'nde Bakanlar Kurulu üyelerine iftar verdi. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez ve din adamlarını ağırladı. Görmez, iftara, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kendisine tahsis edilen zırhlı Mercedes’le geldi.

Ramazan ayının ilk iftarını şehit ve gazi yakınları için veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ikinci davetinde ise Diyanet İşleri başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez ve din adamlarını ağırladı.


Saray'daki iftar yuvarlak masada gerçekleşti. Programın ardından sadece üç kare fotoğraf paylaşıldı. Beş eski Diyanet İşleri Başkanı'nın da yer aldığı iftarın davetli listesinde dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in cenaze namazını da kıldıran eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz, yer almadı.


Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kendisine tahsis edilen makam aracıyla geldiği basına kapalı iftar yaklaşık 1 saat sürdü. Görmez, eleştiriler nedeniyle “ibreti alem” için makam otomobilini iade etmiş, Erdoğan da Görmez’e Cumhurbaşkanlığı envanterinde bulunun zırhlı S-600 Mercedes göndermişti.


Ankara'da bir diğer iftar yemeği ise Çankaya Köşkü'nde verildi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından kurul üyeleri ile eşlerine köşkte iftar yemeği verdi.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS