Ankara'da rant tartışmasına belediyeden açıklama

Ankara'da rant tartışmasına belediyeden açıklama

Başkentte arsa spekülasyonu ve rant tartışmasına belediyeden de yanıt geldi. Ankara Büyükşehir Belediyesinden, "sanal ortamda rant için spekülasyon yapılıyor, itibar etmeyin" açıklaması yapıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesinden, "kentin çeşitli yerlerinde yeni imar planı çalışması" yapıldığına dair gerçek dışı haber ve duyurulara itibar edilmemesi istendi.


Kılıçdaroğlu: 'Melih Gökçek'ten bıktım'


Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Ankara'nın çeşitli yerlerinde yeni imar planı çalışmaları yapıldığına yönelik gerçek dışı haberlere karşı vatandaşların dikkatli olması uyarısında bulunuldu. Açıklamada, şunlar kaydedildi:


27 milyon lira çöpe gitti


"Son günlerde bazı gerçek veya tüzel kişilerce özellikle sanal ortamda, Ankara'nın çeşitli yerlerinde Belediyemizce imar planı yapıldığı veya yapılacağı yönünde haberler ve duyurularla arsa spekülasyonu yapılmakta, haksız ve dayanıksız yollarla vatandaş yanlış yönlendirilerek rant elde edilmeye çalışılmaktadır. Belediyemizin bu tür haber ve duyurulara ilişkin kesinlikle herhangi bir bilgisi ve tasarrufu bulunmamaktadır. Başkanlığımız, onayladığı planları yasal olarak gazetede, internette ilan etmekte ve hizmet binamızda askıya çıkararak halka duyurmaktadır. Spekülatif amaçlı bu tür haberlere vatandaşlarımızın itibar etmemesi gerekmektedir."


Melih Gökçek'ten Bülent Arınç'a cevap: Hesabını vereceksin


Ne olmuştu?


Ankara'da geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediyesi'nin, satılan şehrin en büyük arazisi eski EGO Garajında AVM, konut ve otel inşası için imar düzenlemeleri yaptığı kamuoyuna yansımış, Şehir Plancıları Odası'ndan da "Benzeri görülmemiş bir rant projesi" denilen bir açıklama yapılmıştı. Odanın açıklamasında Büyükşehir Belediyesi, planları "gizli saklı şekilde" askıya çıkarmakla suçlanarak, uygulamaların sonucunda Atatürk Kültür Merkezi alanı üzerinde de ciddi bir rant baskısı oluşacağı ileri sürülmüştü.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS