Ankara'daki AVM'lerde polisler de görev yapacak 

Ankara'daki AVM'lerde polisler de görev yapacak 

Ankara Emniyet Müdürlüğünce, vatandaşların güvenliği için AVM'lerde polis görevlendirildi. Başkent'teki 36 AVM'de görev yapacak emniyet personeli, araç ve vatandaşların girişlerini kontrol edecek, otoparklarda uzun süre park halinde olan araçlar çekilecek.

Ankara Emniyet Müdürlüğü, güvenlik önlemleri kapsamında AVM'lerde polis görevlendirdi. Kent genelindeki 36 AVM'nin emniyetinde özel güvenlik personeliyle polisler de görev yapacak.


Ankara'da olağanüstü önlemler


Emniyet personeli, araç ve vatandaşların AVM'lere girerken kontrolüne refakat edecek, şüphelilere anında müdahalede bulunacak. Özellikle yankesicilik ve dolandırıcılık olaylarının önlenmesi amacıyla görevlendirilen polisler, her akşam otoparkta bırakılan araçları tek tek kontrol edecek. Uzun süre alınmayan araçlar, güvenlik gerekçesiyle çekilecek.


AVM'lerin güvenliğinden sorumlu polisler, her akşam düzenli olarak üstlerine yaptıkları denetimlere ilişkin bilgi verecek.


Emniyet yetkilileri, vatandaşlardan son dönemde sosyal medyadaki provokasyonlara itibar etmemelerini, kentin güvenliği için polislerin gece ve gündüz görevlerinin başında olduğunu belirtti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS