Ankara'ya "deniz" getirecek

Ankara'ya "deniz" getirecek

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, Ankara'da "deniz" olabilecek tek ilçenin Beypazarı olduğunu ve bu konuda çalışmaları başlattığını belirterek, "Sarıyer barajının ayağı Beypazarı'na uzanıyor ve bu bölgede yapılacak çalışmalarla kum bir plaj yapılacak" dedi.

Ankara'nın tarihi ve turistik ilçesi Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, Ankara'da deniz olabilecek tek ilçenin Beypazarı olduğunu ve bu konuda çalışmaları başlattığını belirtti.

İlçede konaklama yatırımcısına her türlü desteği vermeye hazır olduğunu belirten Beledie Başkanı Tuncer Kaplan, bu konuda yatırım yapacak herkesi ilçeye davet ettiklerini belirterek, her türlü destek vermeye hazır olduğunu da belirtti. Ankara Kalkınma Ajansı'nın her konuda Beypazarı'na destek verdiğini belirten Başkan Kaplan, "Bir projeyi gerçekleştireceğim demek yeterli değil. Bu konuda projenin hazırlanması detaylandırılması ve sunumu gerekiyor, arkadaşlarımızla üç aydır projelerimizi hazırlayıp ilgili makamlara sunuyoruz.Ankara Kalkınma Ajansı bu konuda en büyük destekçimiz, destekleri için teşekkür ediyoruz" dedi.

Başkan Kaplan, Ankara'da deniz olabilecek tek ilçenin Beypazarı olduğunu ve bu konuda çalışmaları başlattığını belirterek, Sarıyer barajının ayağının Beypazarı'na uzandığını ve bu bölgede yapılacak çalışmalarla kum bir plaj yapılacağının müjdesini verdi. Beypazarı Çarşısının çok eskiye dayandığını ve açık alışveriş merkezi olarak harika bir planlaması olduğunu belirten Başkan Kaplan, "Evliya Çelebi'nin Seyahatname'sinde 1500 yıllarında 2.421 vergi memuru olduğundan bahseder. Osmanlı'da Şeyhülislam'ın maaşı Beypazarı'ndan toplanan vergilerle ödenirmiş, sebep olarakta helal olduğuna inanılması gösterilirmiş, Beypazarı Frig'lere uzanan tarihiyle çok eski bir yerleşim merkezi, tarihi bugüne taşıyan bir şehir" dedi.

Doğa harikalarını herkes görecek

Alternatif turizmde Beypazarı projesi ile doğa harikası kanyon ve göllerinde, rafting ve kano ile doğa ile buluşacak ziyaretçiler, atv'ler ile Beypazarı doğasını yakından keşfedebilecekler. Kurulan Beypazarı Belediyesi Kayı Doğa Sporları Derneği ile turizm yelpazesini genişletme konusunda projeler ve çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Karagöl, Abant'a alternatif değil, daha güzel

Karagöl'de yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Kaplan, "Bu bölgede ilk etapta 24 Bungalow ev kiralandı. Proje tamamlandığında Karagöl bir cazibe merkezi haline gelecek ve doğası ile insanımızın sağlığına katkı sağlayacak" diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS