Bin 406 köpek ve bin 62 kediye ev aranıyor

Bin 406 köpek ve bin 62 kediye ev aranıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından sokaktan toplanarak bakım ve tedavileri yapılan, çip takılarak kayıt altına alınan sokak hayvanlarının sahiplendirilmesi için başlatılan kampanya sürüyor. "Pet hayvanlarımıza sıcak bir yuva vermek istemez misiniz" sloganıyla başlatılan çalışma kapsamında bin 406 köpek ve bin 62 kedinin sahiplendirilmesi amaçlanıyor.

Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü tarafından geçici bakımevinde sahiplenmeyi bekleyen kedi ve köpekler için internette sayfa hazırlandı.


Belediyenin resmi internet sayfasında, "Onları Sahiplenin" başlığı altında tanıtımı yapılan köpek ve kedilerin fotoğrafları, çip numaraları yayımlandı.


Rehabilitasyon birimlerinde gözetim altında tutulan hayvanlar, "pet hayvanlarımıza sıcak bir yuva vermek istemez misiniz" sloganıyla sahiplendirilmeye çalışılıyor.


Geçici bakımevinde konuk edilen sahipsiz hayvanların çoğunluğunu melez sokak köpekleri oluşturuyor. Vatandaşların daha çok cins köpekleri tercih etmesi, melezlerin ev sahibi olmasını zorlaştırması ise üzüntü verici ayrıntılar arasında yerini alıyor. Uzmanlar ise melez veya ırk köpeklerin farkı olmadığını, köpeklerin sahibine düşkün hayvanlar olduğunu söylüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS