Antalya'da patlama

Antalya'da patlama

Antalya'da patlama

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nın Çevreyolu üzerindeki binasında bu sabah 08.50 sıralarında patlama meydana geldi. Patlamanın neden kaynaklandığı henüz öğrenilemezken, olay yerine ambulanslar sevkedildi. Patlamanın binanın otoparkında gerçekleştiği bildiriliyor. CNN Türk canlı yayınına katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, "Patlama terör saldırısı olmayabilir, resmi açıklamayı beklemek gerekir" dedi. Antalya Valiliği patlamada 10 kişinin yaralandığını duyurdu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Antalya'daki patlamadan ilk kareler

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) otoparkında patlama meydana geldi.

Alınan bilgiye göre, ATSO binasının çevre yolu üzerindeki binasının otoparkında, henüz belirlenemeyen nedenle patlama oldu. Patlama sonrasında bölgeye çok sayıda ambulans, itfaiye ile çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Polis bölgede geniş güvenlik önlemleri aldı.

Olay yerinden gelişmeleri CNN Türk canlı yayınında anlatan DHA Muhabiri Hasan Demirbaş şu bilgileri paylaştı; "Bir araç tamamen parçalanmış ve yanmış halde. Patlayan aracın yanındaki 4 araçta büyük hasar oluşmuş durumda. Bölgede yaralılar var. Patlamanın şiddetiyle çevredeki binalarda hasar meydana gelmiş halde. Emniyet güçleri çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı."

Haber devam ediyor
Haberin devamı

Menderes Türel: Patlama kaza da olabilir

CNN Türk canlı yayınına katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de patlamayla ilgili açıklamalarda bulundu. Patlamanın yerine dikkat çeken Türel, "Bu gibi patlamaları bir terör olabileceği endişesiyle karşılıyoruz ama henüz çok erken. Ankara Ticaret Odası'nın oto parkı şehre çok uzak bir yer. Patlama çok erken saatte oldu. Bütün bunları düşündüğümüzde patlama bir kaza nedeniyle de yaşanmış olabilir. Emniyet ve valilik açıklamasını beklemekte fayda var diye düşünüyorum. Aldığım bilgilere göre patlama nedeniyle yaşanan cam kırıklarından kaynaklı küçük yaralanmalar söz konusu" ifadelerini kullandı.

Antalya Valiliği'nden patlama açıklaması

Antalya Valiliği, ATSO binasının otoparkında meydana gelen patlama sonucunda cam kesiğinden 10 kişinin yaralandığını açıkladı.

 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber