Antalya'nın yeni otogar inşaatı 2017'de başlıyor

Antalya'nın yeni otogar inşaatı 2017'de başlıyor

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Döşemealtı'nda yapılacak yeni otogar inşaatına 2017 yılında başlamayı planladıklarını söyledi. Yeni otogarın yapılacağı Döşemealtı'ndaki 100 dönümlük alanın mülkiyeti ise CHP'li Döşemealtı Belediyesi tarafından Büyükşehir Belediyesi'ne devredildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'i ziyaret etti.


Ziyarette, Büyükşehir Belediyesi'nin Döşemealtı'na taşıyacağı yeni otogar projesi görüşüldü.


İki belediye yeni otogar konusunda örnek bir işbirliğine gitti.


Yeni otogarın yapılacağı Döşemealtı'ndaki 100 dönümlük alanın mülkiyeti Döşemealtı Belediyesi tarafından Büyükşehir Belediyesi'ne devredildi. Alanın tapusu Turgay Genç tarafından Başkan Türel'e verildi.


Yeni otogara verdiği destek için Başkan Genç'e teşekkür eden Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, "Bu destek önemli bir işbirliğini ifade ediyor. Siz de toplu iş yerleri ile ilgili bir talepte bulundunuz, biz de elbette dedik. Antalya'da otogar artık şehir merkezinin içinde kaldı. Çevreyolları tamamlanıyor. Otogar, Batı Çevreyolu, Kuzey Çevreyolu'na yakın bir yere taşınmalı. Bu şehir trafiğinin hafifletilmesi adına da önemli. Mülkiyet devriyle bir otogar yapabilme imkanını ortaya çıkardınız için size teşekkür ediyorum" dedi.


İktidar muhalefet işbirliğine örnek


Bu işbirliğinin çok daha yüksek bir anlam ifade ettiğini belirten Türel, "Biz, her zaman her yerde söylüyoruz. Biz Antalyamıza hizmet için yola çıktık. İktidar muhalefet ayrımı seçildikten sonra söz konusu değildir. Siyasi parti rozetimizi seçildikten sonra kapıda bırakıyoruz dedik. İşte bunun en güzel şekliyle teyididir yaptığımız iş. İktidar muhalefet işbirliğinin hizmet noktasında en güzel verildiğini herkese göstermek adına da çok önemli" diye konuştu.

Müthiş proje


Yeni otogar projesinin müthiş bir proje olduğunu söyleyen Menderes Türel, "Ödül alacak bir proje hazırlıyoruz. Enerjisini kendi üretecek otogar fevkalade çağdaş bir mimari ile inşa edilecek. Detayları tam bitmedi. Döşemealtı'na bir değer katacak bir proje olacak. Çağdaş modern mimarinin en güzel örneklerini ortaya çıkaracak proje olacak. Mülkiyet problemi de kalmadı. Projeyi kısa süre inşallah tamamlar 2017 içerisinde de inşaatına başlarız" şeklinde konuştu.

Biz de çok memnunuz


Yeni otogarın Döşemealtı'na yapılmasını önemsediklerini ifade eden Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, şöyle konuştu: "Çünkü Döşemealtı, Batı Çevreyolu ve Doğu Çevreyollarının dağılım noktası. Otogarın yukarıya alınması bu noktada önemliydi. Otogarın Döşemealtı'nda olması bölgenin gelişimi anlamında çok büyük katma değer sağlayacak. Otogar alanı olarak biz de üzerimize düşen görevi yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Toplu işyeri planlamamıza verdiğiniz destekten dolayı da teşekkür ediyorum. Döşemealtı Antalya'nın en hızlı gelişen bölgelerinden biri. Siyasi parti gözetmeksizin ortak kararlar almak, bölgemizin kalkınması için çok önemli. Biz de çok memnunuz."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS