Açık Öğretim Fakültesi sınavları açıklanma tarihi: AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanıyor?

Açık Öğretim Fakültesi sınavları açıklanma tarihi: AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanıyor?

13-14 Ocak tarihlerinde sınava girenler, AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunu sormaya devam ediyor. AÖF'e dair bekleyiş devam ederken, 13 Ocak ve 14 Ocak 2018 tarihlerinde sınava giren öğrenciler, soru ve cevapları 15 Ocak 2018 tarihinde Anadolu Üniversitesi’nin e-Kampüs sayfasında gördü. Cevaplar, dört yanlış bir doğru uygulamasından ötürü ‘net sistemi’ uygulanıyor. Sonuçların açıklanmasından sonra öğrenciler için itiraz başvuru hakkı bulunmakta.

AÖF final sınav sonuçları, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi sorgu sayfasında ne zaman açıklanacak? Fakülte’nin sınav takviminde ‘sınav sonuçları açıklanma tarihi’ üzerine resmi açıklaması bulunmuyor. Ancak Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, yeni sistem ile öğrenci otomasyon sayfasına dair geçen sene açıklamalarda bulunmuştu.


Prof. Dr. Gündoğan, sınava dair resmi açıklamaların sınavın yapıldığı tarihten sonra 10 gün içerisinde açıklanacağını duyurmuştu. Yeni sistem doğrultusunda, sınavlara dair sonuçlar hızlı bir şekilde sistemde görülebiliyor. Sınavlar 13 Ocak-14 Ocak 2018 tarihlerinde yapıldı. Sınav sonuçlarının en geç 25 Ocak (Perşembe) günü açıklanması bekleniliyor.


AÖF ANA SAYFAYA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ


SONUÇLARA DAİR İTİRAZ


Sonuçların açıklanmasından sonra, sonuçların açıklandığı tarihten başlayarak, öğrenciler sonuçlara dair itirazda bulunabilir. İtirazlar 3 gün (iş günü) içerisinde itiraz başvuru hakkına sahiptir. Üçüncü günün ardından başvurular geçersiz sayılır.


MAZERET SINAVI


Anadolu Üniversitesi, sınava giremeyen öğrenciler için ‘mazeret sınavı’ açmamaktadır. Üniversite tarafından yapılan resmi açıklamada, her ne sebeple olursa olsun sınav hakkının saklı tutulması mümkün değildir ifadesine yer verilmektedir.


AÖF ŞİFRE DEĞİŞTİRME NASIL OLUYOR?


Sonuçların açıklanmasını bekleyen öğrenciler, öte yandan şifre değiştirme sorgusu yapıyor. Üniversitesi’nin şifre değiştirme sayfasında; T.C Kimlik No ilk olarak yazıldıktan sonra, eski şifre bir kez, yeni şifre iki kez yazılarak şifre değiştirilebiliyor. Üniversitesin şifre değişikliğine dair en önemli uyarısı ise şu oldu: Aynı hesap için günde 1 (bir) defadan fazla şifre değişikliği yapılamaz. Şifre değiştirme linki aşağıda bulunmaktadır.


ŞİFRE DEĞİŞTİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS