AÖF sınav sistemi değişti | Açık öğretim sınavları ne zaman başlıyor?

AÖF sınav sistemi değişti | Açık öğretim sınavları ne zaman başlıyor?

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) AÖF sınav sistemini değiştirme kararı alırken, Açık Öğretim Fakültesi'nde okuyan işletme ve iktisat fakültelerinde okuyan öğrencilerde test sınavlarında değişiklik olacak. ÖSYM sisteminin benzerini getiren kurul, ne gibi değişiklik getirdi? Açık öğretim (AÖF) sınavları ne zaman başlıyor?

YÖK’ün açıklamasındaki yeni sistem, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nce uygulanan sınav sistemleriyle aynı olacak. İşletme, iktisat fakültelerinde okuyan öğrenciler test usulü sınav olduklarından ötürü artık 4 yanlış bir doğruyu eksiltecek.


KARAR VERİLDİ


Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının yazısı gereği, 2016-2017 Öğretim Yılından itibaren Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde, sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde çoktan seçmeli beş seçenekli test tipi sorularda, dört yanlış cevabın bir doğru cevabı eksiltmesi, Anadolu Üniversitesi Senatosunun 04/10/2016 tarihli ve 7/8 sayılı kararıyla kabul edilmiştir.


Sınav değerlendirilirken doğru cevaplarınızın sayısından yanlış cevaplarınızın sayısının dörtte biri düşülecek ve kalan sayı sınavla ilgili ham puanınız olacaktır.


YENİ GÜNCEL HABERLER E-KAMPÜS'TE


Anadolu Üniversitesi gerek temel öğrenme materyali olan kitaplarda gerekse destek materyali olarak https://ekampus.anadolu.edu.tr içinde yer alan kaynaklarda sürekli güncelleme yapmaktadır. Bu anlamda gelişen teknolojinin sunduğu bütün imkânlar seferber edilerek Türkiye’nin en büyük e-öğrenme platformu siz öğrencilerimiz için hizmet vermektedir. Öğrenci başarısının artırılması için sürdürülebilir projeler geliştirilmeye devam edecektir.


Öğrencilerimizin Açıköğretim bürolarından teslim aldıkları güncellenmiş kitaplar ve https://ekampus.anadolu.edu.tr adresi dışında herhangi bir kaynaktan yararlanmamalarını önemle hatırlatırız. Kurum dışı kaynakların güncel olmayacağı ve mağduriyetlere neden olacağının bilinmesi gerekmektedir.


AÖF SINAV TARİHLERİ


Açık Öğretim Fakültesi'nde sınav tarihleri 26 Kasım'da başlıyor, 28 Mayıs 2017 tarihinde sınavlar bitiyor. Açık Öğretim Fakültesi sınav tarihlerini kendi sitesinde duyurdu, sınavların ne zaman başlayacağını açıkladı. Buna göre:


Güz Dönemi Ara Sınavı 26 - 27 Kasım 2016


Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 14 - 15 Ocak 2017


Bahar Dönemi Ara Sınavı 15 - 16 Nisan 2017


Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 27 - 28 Mayıs 2017


2016-2017 Öğretim Yılı Tek Ders Sınavı 15 Temmuz 2017

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS