Son Dakika

AÖL 2019 - Açıköğretim Lisesi sınavları ne zaman? Tarihler belli oldu!

A A

27.05.2019 - 12:58 Son Güncelleme:

Açıköğretim Lisesi AÖL 3. dönem sınavları için geri sayım başladı. Öğrenciler bir yandan sınavlara hazırlanırken bir yandan da sınav yerleri ve sınav tarihlerini merak ediyor. Hemen belirtelim ki AÖL sınav tarihleri açıklandı. İşte, 2019 AÖL 3. dönem sınavlarıyla ilgili detaylar…

AÖL 2019 - Açıköğretim Lisesi sınavları ne zaman? Tarihler belli oldu!

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi AÖL 3. dönem sınav tarihleri belli oldu. Lise eğitimine dışarıdan devam eden öğrenciler, AÖL sınav tarihlerine kilitlenmiş durumda. Sınav hazırlıkları bir yandan devam ederken diğer yandan da sınavla ilgili detaylar araştırılıyor. İşte 2019 AÖL 3. dönem sınav tarihler…

AÖL 3. DÖENM SINAV TARİHLERİ NE ZAMAN?

AÖL sınav tarihi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. Yapılan açıklamaya göre sınav 6 – 7 Temmuz Cumartesi Pazar günü yapılacak. Sınav giriş yerleri ise henüz açıklanmadı. Sınav giriş yerleri ise 3 Temmuz günü açık lise öğrencileriyle paylaşılacak.

AÖL SINAVI İÇİN GEREKLİ BELGLER

Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı, Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi, Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı) sınava giren öğrencilerin yanında olmalıdır.

Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında bulunmayan öğrencilerin geçerli bir kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları halinde sınava alınacaklardır.

Ayrıca sınavda öğrencilere silgi ve kalem verilmeyecek. Bunun için öğrencilerin sınava kendi kalem ve silgilerini getirmeleri gerekmektedir.