AÖL kayıtları başlıyor! Açık Öğretim Lisesi kayıt tarihleri

AÖL kayıtları başlıyor! Açık Öğretim Lisesi kayıt tarihleri

Açık Öğretim Lisesi başvuru süreci başlıyor. Öğrenimine açık lisede devam eden veya ilk defa kayıt yaptıracak öğrenciler 2019 – 2020 Eğitim ve Öğretim Dönemi başvurularının ne zaman başlayacağını merak ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kayıt tarihleri açıklandı. Peki, 2019 – 2020 AÖL başvuruları ne zaman başlayacak? İşte detaylar…

Milli Eğitim Bakanlığı Açık Öğretim Lisesi başvuruları yarın başlıyor. Öğrenimine MEB AÖL’de devam etmek isteyen öğrenciler kayıt tarihlerini merak ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı iş takviminde kayıt tarihleri belli oldu. İşte 20192020 AÖL kayıt takvimi…


2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı I. dönem kayıt yenileme işlemleri 21 Ağustos ile 27 ağustos tarihleri arasında yapılacak.


I. dönem ders seçme ve sınav merkezi güncellemesinin açılması: 21 Ağustos 2019


I. dönem ders seçme ve sınav merkezi güncellemesinin kapatılması: 18 Ekim 2019


I. dönem sınava giriş yerlerinin internette yayınlanmaya başlanılması: 04 Aralık 2019


KAYIT YENİLEME İŞLEMİ İÇİN TAKİP EDİLECEK ADIMLAR


1. Adım: Bankaya Kayıt Yenileme Ücretini Ödeyiniz


Açık Öğretim Lisesine kayıt yenileyecek olan öğrenciler, her yıl belirlenen Kayıt Yenileme Katılım Bedelini ödemek zorundadırlar. 2016 yılında, bir dönem için Kayıt Yenileme ücreti, 35 TL olarak belirlenmiştir.


Öğrenci adayı, T.C. Kimlik numarasını beyan ederek Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankasının herhangi bir şubesine giderek Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü, MEB Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına, 30 TL ödeyecek ve dekontu muhafaza edecektir. (Not: Halk Bankası ayrıca havale ücreti talep etmektedir.)


Kayıt Yenileme bedelinin 5 TL' si ise Halk Eğitim veya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü Okul Aile Birliklerinin vereceği banka hesap numarasına veya söz konusu okullardaki ilgili görevliye makbuz karşılığında ödenecektir.


Kayıt Yenileme için Katılım Bedelinin ödendiği, sistem üzerinden görünmektedir. Sistemde görünmeyen ödemeler, kayıt yenileme işlememizin gerçekleşmesini engeller. Bunun için Katılım Bedelinizi doğru hesaba yatırdığınızdan emin olunuz.


Öğrencilik durumu sistem üzerinde aktif ve donuk olanların kayıt yenileme işlemleri 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı II. Döneminden itibaren Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemi Tarafından otomatik olarak yapılmaya başlanmıştır. Kayıt yenileme işlemi otomatik olarak yapılan öğrencilerimiz Halk Eğitimi Merkezi veya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğüne kitap, diploma veya resmi yazı vb. almak için müracaat ettiklerinde kendilerinden 5TL Kayıt Yenileme katılım bedeli alınacaktır. Öğrencilerimizin ikinci bir defa katılım bedeli ödememesi için bulunulan dönem adına ödenmiş olan 5TL katılım bedeli makbuzunu mutlaka saklamaları ve yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.


2. Adım: Kayıt Yenileme İşlemi


Öğrencilik durumu sistem üzerinde aktif veya donuk olan öğrenciler, katılım ücretini anlaşmalı bankalara yatırdığı günün mesai saatinin bitmesini bekleyecekler.
Öğrencilik durumu sistem üzerinde silik olan öğrenciler Halk Eğitimi Merkezi veya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüklerine müracaat ederek kayıt yenilme işlemlerini yaptıracaklardır.
?Kayıt yaptırabileceğiniz İrtibat Bürolarını görmek için tıklayınız.


3. Adım: Derslerinizi Seçiniz


Öğrencilik durumu Aktif hâle gelen öğrenciler, sisteme girerek sınava girecekleri dersleri seçerler. Ders seçimindeki tüm sorumluluk öğrenciye aittir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS