AP milletvekili Swoboda'dan Erdoğan'ı kızdıracak tweet!

AP milletvekili Swoboda'dan Erdoğan'ı kızdıracak tweet!

Gezi Parkı protestoları sırasında Twitter üzerinden yaptığı Ankara'ya yönelik eleştirilerle bir dönem Türkiye gündemine oturan Avrupa Parlamentosu Sosyalist Grup Başkanı Hannes Swoboda bakan istifalarıyla ilgili bir tweet attı.

AP milletvekili Swoboda, tweet'inde, "İstifaların ardından Erdoğan'ın başı dertte. Belki de Türkiye'nin yeni bir başbakana ihtiyacı vardır: daha az otokratik ve diyaloga daha hazır" yazdı.

Swoboda Türkiye'de ilk önce CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan'la ilgili sözlerini eleştirmesiyle gündem olmuştu.


Daha sonra protestolar döneminde "Erdoğan güvenlik güçlerinin İstanbul'daki vatandaşlara saldırılarını ve provoke edici projesini durdurmalı", "Türkiye: hükümet siyasi projeler ve polis şiddetiyle çatışmalara katkıda bulunmak yerine sosyal barışa katkıda bulunmalı", "Erdoğan, göstericileri tehdit etmeye devam ediyor. Fakat daha fazla şiddet şu an Türkiye'nin en son isteyeceği şey. Çevik kuvvet değil, diyalog #occupygezi" gibi tweet'leriyle günlerce tartışılmıştı.{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS