Çöp ev apartman sakinlerini isyan ettirdi

  1. Türkiye
Çöp ev apartman sakinlerini isyan ettirdi
Çöp ev apartman sakinlerini isyan ettirdi

Kırıkkale'de 15 daireli apartmanın giriş katındaki dairede biriktirilen çöpler binada oturanlarla çevre sakinlerini isyan ettirdi. Apartman ve çevresinin şehir çöplüğü gibi kokmaya başladığını belirten vatandaşlar, kokudan ve pislikten kurtulmak için ilgili kurumlardan yardım istiyorlar

Yaylacık Mahallesi 11. Sokak üzerinde bulunan Candostlar Sitesi A Blok zemin katında bulunan dairenin sahibi vatandaşın çöpleri eve toplaması tepkilere neden oldu. Çöplerin çevreye yaydığı kötü koku nederniyel site sakinleri şikayette bulundu. Bunun üzerine dairede adeta çöp yığınlarının olduğu görüntülendi. Dairenin bulunduğu apartmana kapı ve pencere çerçeveden sızan kötü kokular nedeniyle site sakinleri tepki gösterdi. Bu çöpleri eve, ev sahibinin attığını ve uzun zamandır bu durumdan rahatsızlık duyduklarını ve dairenin kapısını mahkeme kararı ile ancak açılabileceğini belirten site sakinlerinden Arif Fikret Şahin, şu sözlerle tepkisini dile getirdi ve "Bu daireden gelen pis kokular her geçen gün artıyor. Havaların da aşırı sıcak olmasıyla bu kokular daha fazla çekilmez hal alıyor. Ne kapımızı ne penceremizi açamıyoruz. Açtığımız gibi kokular evimize kadar geliyor. İster istemez bu kokunu teneffüs ediyoruz ve dün gece ben bu koku yüzünden sağlık ocağına gittim, sağlık sıkıntıları yaşıyorum ve bunu bir tek yaşayan ben değilim" dedi.

Havaların sıcaklığından dolayı daha çok koku yayıldığı ve bu çöp evin sadece kendisi için değil, çocuklar içinde sıkıntı olacağını söyleyen Şahin, "Bu sitede toplam 44 daire var. Bu çöpten daire isi bizim oturduğumuz binada bulunuyor. Ben torunlarımın bu daireden dolayı oluşabilecek sağlık durumları sebebiyle buraya gelmelerini istemiyorum. O kadar çok bunaldım ki artık evi satıp gitmeyi dahi düşündüm Komşular da aynı durumdan muzdarip. Kimse gönül rahatlığı ile çocuklarını dışarı gönderemiyor”  diyerek tepkisini dile getirdi.

Belediye tarafından yaklaşık 3 yıl önce ilaçlanarak temizlenen evde aynı görüntülerin tekrarlaması üzerine valilikten ve belediyeden yardım talebinde bulunan Şahin, "Her şey bir yana, şehrin merkezinde olan bir mahalleyiz ve bu görüntüler hiç hoş değil. Apartmanda çöp biriktirilir mi? Kırıkkale Belediyesinin buna biran önce çare bulması gerek" dedi.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS