hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bugün asgari ücret 2. toplantı ne zaman, saat kaçta? 2024 Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısı!

  Bugün asgari ücret 2. toplantı ne zaman, saat kaçta 2024 Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısı
  expand

  Asgari ücrette zam pazarlığında ikinci randevu için beklenen gün geldi. İlk toplantı 11 Aralık tarihinde yapılmış ve taraflar beklentilerini paylaşmıştı. Peki, Asgari Ücret Tespit Komisyonu ikinci toplantısı ne zaman? Asgari ücrette ikinci toplantı saat kaçta başlayacak?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Milyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücret 2024 zam oranı için gözler ikinci toplantı sonrasında yapılacak açıklamalarda olacak. İlk toplantının öncesinde ve sonrasında önemli mesajlar verilmiş hükümet kanadından bir kez daha “asgari ücreti enflasyona ezdirmeyeceğiz” açıklaması gelmişti.

  ASGARİ ÜCRET TESPİT KOMİSYONU İKİNCİ TOPLANTI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

  TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Ağar, Asgari Ücret Tespit Komisyonunun Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen ilk toplantı sonrası komisyondaki 4 işçiyle birlikte açıklamalarda bulundu. Milyonlarca çalışanın gözünün bu toplantıda olduğunu ifade eden Ağar, bugünkü toplantının sadece işin başlangıcı olduğunu ve toplantıda herhangi bir ücret konusunun görüşülmediğini dile getirdi. Komisyonun ikinci toplantısının 18 Aralık Pazartesi günü saat 13.30'da yapacağını duyuran Ağar, bu toplantının da yine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda gerçekleştirileceğini bildirdi.

  ASGARİ ÜCRETTE RAKAMLAR TELAFFUZ EDİLDİ Mİ?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   TÜRK-İŞ'in asgari ücret konusunda "kırmızı çizgisi"nin ne olduğuyla ilgili soruya Ağar, "TÜRK-İŞ olarak herhangi bir ücret söyleme şansımız yok. Biz ücreti söylediğimiz zaman bağlanır kalırız. İşveren tarafından ücret gelecek ki biz ona göre değerlendirme yapacağız. Şu anda herhangi bir ücret söylemenin anlamının olmadığını düşünüyorum. Yani belirli bir ücret söyleyip de o ücretin altında kalmanın bir anlamı yok." yanıtını verdi.

  YÜZDE KAÇ ZAM OLURSA, ASGARİ ÜCRET NE OLUR?

  Asgari ücrette olası senaryolara göre bazı hesaplamalar gerçekleştirildi. Peki, yüzde kaç zam yapılırsa yeni asgari ücret ne olur? İşte oran oran asgari ücret hesaplama…

  Yüzde 40 zam olursa: 15.962 TL

  Yüzde 50 zam olursa: 17.103 TL

  Yüzde 60 zam olursa: 18.243 TL

  Yüzde 70 zam olursa: 19.383 TL

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow