hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Asgari ücret belli oluyor! 2023 asgari ücret 3. (üçüncü) toplantısı ne zaman, saat kaçta?

  Asgari ücret belli oluyor 2023 asgari ücret 3. (üçüncü) toplantısı ne zaman, saat kaçta
  expand

  Asgari ücrette 2. toplantının sona ermesinin ardından, Asgari Ücret Tespit Komisyonu 3. toplantı tarihi kamuoyunun gündeminde yer alıyordu. Asgari ücrette 3. toplantının tarihi belli oldu. Peki, asgari ücret üçüncü toplantısı ne zaman? İşte 2023 asgari ücret 3.toplantı saati…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından gerçekleştirilen 2 toplantının ardından 3. toplantı için tarih araştırmaları başladı. Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2023'te geçerli olacak asgari ücreti belirlemek için ilk toplantısını 7 Aralık’ta, 2'nci toplantısını da 14 Aralık’ta gerçekleştirdi. Son toplantının ardından Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) Genel Sekreteri Pevrul Kavlak, "Yeni asgari ücret için herhangi bir rakam konuşulmadı. Artık muhtemelen son toplantıda konuşulur" dedi.

  ASGARİ ÜCRET 3. TOPLANTISI NE ZAMAN?

  Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun ikinci görüşmesi sonrasında da bir rakam ortaya çıkmadı. Görüşmelerde hükümet; işçi ve işveren tarafının beklenti ve taleplerini dinledi. Şimdi sıra Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun üçüncü toplantısında. Gelecek hafta yapılması beklenen görüşmede yeni asgari ücretin belirlenebileceği ifade ediliyor. Asgari ücret 3. toplantısı ise 20 Aralık 2022 tarihinde saat 14.00'te yapılacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow