hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  ASGARİ ÜCRET TOPLANTISI CANLI YAYIN! 2024 asgari ücret zammı için ikinci toplantı!

  ASGARİ ÜCRET TOPLANTISI CANLI YAYIN 2024 asgari ücret zammı için ikinci toplantı
  expand

  Asgari ücret zam oranını belirlemek üzere Asgari Ücret Tespit Komisyonu ikinci kez bir araya gelecek. Toplantı öncesinde ve sonrasında bir kez daha önemli mesajların verilmesi bekleniyor. İşte süreci takip etmek isteyen kişiler için asgari ücret toplantısı canlı yayın izleme bilgileri…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  2024 asgari ücret zammı için gözler bugün gerçekleşecek olan ikinci toplantıda olacak. İlk toplantının öncesinde yapılan açıklamalarda asgari ücretin enflasyona ezdirilmeyeceği mesajı verilmişti. Bugün gerçekleşecek toplantıda ise masada ilk rakamların telaffuz edilmesi bekleniyor. Taraflar karşılıklı olarak beklentilerini dile getirecekler. Rakamların ve taleplerin dile getirilmesinin ardından taraflar kendi içerisinde bir değerlendirme yapacak ve gözler bu kez üçüncü toplantının yapılacağı tarihe çevrilecek.

  ASGARİ ÜCRET TOPLANTISI CANLI YAYIN

  Asgari ücrette zam pazarlığı devam ederken süreci canlı olarak takip etmek isteyen kişiler CNN TÜRK üzerinden toplantı öncesinde ve sonrasında yapılacak tüm açıklamaları takip edebilecekler. Asgari ücrette enflasyonun üzerinde bir artış gerçekleşmesi beklenirken bu rakama refah payının da ekleneceği tahmin ediliyor.

  ASGARİ ÜCRETE TEK ZAM MI OLACAK?

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan asgari ücret zammı ile ilgili geçtiğimiz günlerde önemli açıklamalarda bulunmuştu. Bakan Işıkhan asgari ücrete tek zam yapılacağını belirtmiş ve “Tek zam olacak çünkü yönetmeliğimizde de öyle. Asgari Ücret Yönetmeliğimizde yılda bir kere. Çok zorunlu koşullarda, deprem gibi… Geçen yıl Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ile asgari ücrete ikinci zammı yaptık” ifadelerini kullanmıştı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ASGARİ ÜCRET TOPLANTISI CANLI YAYIN 2024 asgari ücret zammı için ikinci toplantı

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow