Son Dakika

AŞI RANDEVU AL | MHRS, e-nabız/e-devlet covid-19 aşı randevusu nasıl alınır? RND4010 hatası nedir?

AŞI RANDEVU AL | MHRS, e-nabız/e-devlet covid-19 aşı randevusu nasıl alınır? RND4010 hatası nedir?

AŞI RANDEVU AL | MHRS, e-nabız/e-devlet covid-19 aşı randevusu nasıl alınır? RND4010 hatası nedir?

e-nabız ve MHRS üzerinden covid 19 aşı randevusu alma işlemleri gerçekleştirilmeye devam ediyor. Bazı kullanıcıların “RND4010” hatası ile karşılaştıkları randevu alma işlemleri esnasında farklı bir tercihte bulunmaları gerekiyor. Peki, MHRS ve e-nabız ile covid 19 aşı randevusu nasıl alınır?

Koronavirüs aşılamasında 55 yaş üstü aşamasına geçildi. Şimdiye kadar 2 doz aşısını olan kişi sayısı 8 milyonu aştı. Aşı yaptırmadan önce ilk etapta öncelik sırası kontrol ederek randevu işlemleri esnasında kolaylık sağlayabilirsiniz. Öte yandan bazı kullanıcılar ikinci doz aşı randevusu almak istedikleri esnada "RND4010" hatası ile karşı karşıya kalıyor. Peki, bu durumda ne yapmak gerekir? İşte randevu işlemleri ile ilgili tüm detaylar...

KORONAVİRÜS ÖNCELİK SIRASI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Aşılamada öncelikli grupta olup olmadığınızı 2023’e mesaj atarak sorgulayabilirsiniz. Büyük harflerle AŞI yazarak aralarında bir boşluk bırakarak TC kimlik numaranızı ve seri no’nun son 4 hanesini 2023’e mesaj atabilirsiniz. ÖRNEK (AŞI 11111111111 2222)

Bu mesaj sonrasında size ya “COVİD 19 aşılaması için öncelikli grupta değilsiniz”  ya da “Covid 19 aşılaması için öncelikli gruptasınız. Aşı randevunuzu alarak randevu tarihinde hekiminize başvurunuz” yanıtı gelecek.

55 YAŞ ÜSTÜ COVİD 19 AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR?

Öncelikli grupta olduğunuzu tespit ettikten sonra “enabız.gov.tr” adresinde e-devlet ile giriş yapabilirsiniz. Burada yer alan e-devlet ile giriş seçeneğini tıklamanız yeterli olacak.

Giriş yaptıktan sonra açılan sayfada “aşı randevusu alma” işlemini işaretleyin. Bunun ardından size “Aile Hekimi” ve “Hastane” seçeneklerini sunacak.

Aile hekimini seçmeniz durumunda kendi aile hekimim ya da başka aile hekimi seçeneğini aktaracak istediğinizi işaretleyebilirsiniz.

Hastaneyi seçmeniz durumunda da yine size uygun olan hastanenin listesi verilecek.

Bu sayfalar açıldıktan sonra seçtiği gün ve saatte aşı randevunuz alınmış olacak.

e-nabız giriş için tıklayınız…

Daha fazla detaylı bilgi almak isteyenler ise ALO 184 üzerinden Sağlık Bakanlığı'nı arayarak bilgi edinebilir.

RND4010 HATASI NEDİR?

İkinci doz aşı randevusu almak isteyen kişiler dönem dönem RND4010 hatası ile karşı karşıya kalıyorlar. Sistemde belirtilen bu hata sonrası kullanıcıların imkan varsa başka hastane ya da aşı merkezi tercihi yapmaları çözüm olabiliyor. Örnek olarak ilk randevusunu aile hekiminde alan bir kişi ikinci randevuda kendisine en yakın hastaneden randevu alırsa bu tercih olumlu sonuç verebiliyor.

Tüm denemelere rağmen farklı tercihlerde de rnd4010 hatası alınıyorsa ALO 184 üzerinden randevu oluşturmak gerekiyor.