Askerin dikkati faciayı önledi

Askerin dikkati faciayı önledi

Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde yol arama, tarama faaliyeti yapan jandarma ekipleri, PKK'lı teröristlerin yol kenarına tuzakladığı 14 kilogramlık 4 tüp düzenekli el yapımı patlayıcıyı bularak, olası bir faciayı önledi.

Jandarma ekiplerinin Silvan İlçesi Bayrambaşı Mahallesi'ndeki karayolunda el yapımı patlayıcı ile mayın arama çalışmaları hakkında Diyarbakır Valiliği tarafından yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, her türlü terör eyleminden korunması, seyahat etme haklarını rahatlıkla kullanması amacıyla her türlü tedbirin alındığı vurulandı.

Açıklamada, "Bu tedbirler kapsamında, Silvan İlçesi'ne bağlı Bayrambaşı Mahallesi Navdest mevkiinde icra edilen mayın ile el yapımı patlayıcı araması esnasında, yolun kenarında 4 adet 12 kg.lık mutfak tüpü amonyum nitrat ile güçlendirilmiş ile 40 metre kablo tespit edilmiş ve tespit edilen el yapımı patlayıcı, Patlayıcı Madde İmha Timi tarafından yola zarar vermemek için bulunduğu yerden emniyetli bir yere taşıdıktan sonra patlatılarak imha edilmiştir. Patlama sonrası herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmamıştır. Bölgemizde yaşayan vatandaşların huzur ve güven içerisinde seyahat özgürlüğünü rahatlıkla kullanabilmesini sağlamak amacıyla teröristle mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlere kararlılıkla devam edilecektir" denildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS