hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? MSB 2024 celp ve sevk tarihleri!

  Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak MSB 2024 celp ve sevk tarihleri
  expand

  Askerlik görevine hazırlanan er adayları, askerlik yerlerinin açıklanacağı tarihe odaklandı. 25 Ocak'ta bedelli askerlik yerlerinin açıklanmasının ardından gözler yedek subay, yedek astsubay ve erler için sınıflandırma sonuçlarının açıklanmasına çevrildi. MSB Askeralma Genel Müdürlüğü'nün internet adresinden 2024 yılı celp ve sevk takvimi açıklandı. Peki, askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? İşte MSB 2024 celp ve sevk tarihleri Neşe Akbaş'ın haberinde.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  TSK bünyesinde silahaltına alınacak olan yedek subay aday adayı, yedek astsubay aday adayı ile er statüsündeki yükümlülerin askerlik yerleri açıklama tarihi gündemde yer alıyor. Bedelli askerlik yerleri 25 Ocak tarihinde açıklandı. Yedek subay/astsubay adayları ile erbaş/erlerin sevk tarihleri ise MSB Askeralma Genel Müdürlüğü'nün internet adresinden paylaşıldı.

  ASKERLİK YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  2024 yılı celp ve sevk tarihleri belli oldu. MSB'nin açıklamasına göre askerlik yerleri 1 Şubat 2024 tarihinde e-Devlet ekranından ilan edilecek. Askerlik yerleri T.C. kimlik numarası ve şifre ile e-Devlet üzerinden sorgulanacak.

  MSB 2024 CELP VE SEVK TARİHLERİ

  Yedek Subay/Astsubay Adayları

  Er (1’inci Grup)  08 Şubat 2024

  Er (2’nci Grup)   07 Mart 2024

  Er (3’üncü Grup)  18 Nisan 2024

  Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak MSB 2024 celp ve sevk tarihleriSınıflandırılan yükümlüler tekrar sınıflandırma işlemine tabi tutulmayacaktır. Ancak daha önceki sınıflandırma dönemlerinde sınıflandırılanlar da dâhil olmak üzere yedek subay/astsubay adaylığına ayrılmış yükümlülerden, tabi oldukları celp ve sevk döneminde 7179 sayılı Askeralma Kanunu’nda belirtilen mazeretleri olmaksızın bakaya kalanlar er statüsünde askere sevk edileceklerdir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow