Askerlik yerleri ve sevk tarihleri ne zaman belli olacak? İşte açıklama

Askerlik yerleri ve sevk tarihleri ne zaman belli olacak? İşte açıklama

Askerlik yerleri ve sevk tarihleri ne zaman belli olacak? İşte açıklama

Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? Sevk tarihleri ne zaman belli olacak? Merak edilen soruların cevabı Milli Savunma Bakanlığı MSB tarafından yapılan açıklamanın ardından belli oldu. Peki, askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? Sevk tarihleri ne zaman belli olacak? İşte, Er ve erbaşların, bedellilerin, yedek subay ve astsubay adaylarının askerlik yerlerinin açıklanıp sevk tarihlerinin belli olacağı gün...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Askerlik sevk tarihleri ne zaman belli olacak? Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? Uzun süredir cevabını buldu. Konuyla ilgili Milli Savunma Bakanlığı tarafından son dakika açıklaması geldi. Peki, er ve erbaşların, bedellilerin, yedek subay ve astsubay adaylarının askerlik yerlerinin açıklanıp sevk tarihlerinin belli olacağı tarih…

ASKERLİK YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

MSB’den yapılan duyuruda yer alan bilgilere göre Nisan, Mayıs ve Haziran 2020 sevk ve celp dönemlerine ilişkin sınıflandırma sonuçları yani askerlik yerleri 28 Mayıs 2020 günü e-devlet üzerinden açıklanacak.

SEVK TARİHLERİ HANGİ GÜN OLACAK?

Er ve erbaşlar için 1. grup sevk tarihi 5 Haziran 2020 olacak. İlk grup sevk belgesini 1-5 Haziran tarihleri arasında alabilecek.

Haziran grubu bedelli askerler için sevk tarihi ise 20 Haziran 2020 olacak. Bu grup ise 16-20 Haziran tarihleri arasında sevk belgelerini alabilecekler.

Yedek subay ve astsubay adayları, er ve erbaşların ikinci grubu ve ertelenen nisan grubu bedelli askerler için sevk tarihi ise 29 Haziran 2020 olacak. Bu grup içerisinde yer alanların sevk tarihleri ise 25-29 Haziran olacak.