hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  ‘At Türkün kanadıdır’ dedi, yeni yıla at üstünde girdi!

  ‘At Türkün kanadıdır’ dedi, yeni yıla at üstünde girdi
  expand
  KAYNAKİHA

  2024'e 'merhaba' diyen vatandaşların eğlendiği anların renkli görüntüleri kameralara yansıdı. Kocaeli'de kimi vatandaşlar yılbaşına dans ederek ve şarkı söyleyerek girerken, bir vatandaş ise "2024 yılına Noel Baba ile değil, ‘At Türkün kanadıdır’ deyip atla giriyoruz" sözleriyle dikkatleri çekti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kimi vatandaşlar yeni yıla dışarda sevdikleri ile birlikte girdi. Kırmızı halı ve yılbaşı süsleri ile renklenen sokaklarda müzik eşliğinde doyasıya eğlenip dans etti. Bir vatandaş ise, ilginç sözleriyle dikkatleri üzerine çekti. Atıyla alana gelen Sümmani Yılmaz isimli vatandaş, "2024 yılına Noel Baba ile değil, ‘At Türkün kanadıdır’ deyip atla giriyoruz" diyerek at üstünde girdi.

  "SAĞLIKTAN BAŞKA HİÇBİR ŞEY İSTEMİYORUZ"

  Duygu Ergül, “Bu yıl acısıyla tatlısıyla güzel geçti. Depremler ve kayıplar sebebiyle üzüntümüz fazlaydı. Yeni yıl daha güzel olacak diye umut ediyoruz. Yeni yılda sağlıktan başka hiçbir şey istemiyoruz" diye konuştu.

  Yeni yıla ailesi birlikte giren Demirdişli, "Çok güzel yıl geçirdim. Üzüntülerimiz, acılarımızı hep birlikte paylaşarak yaşadık fakat kendi ve ailem adına güzel bir yıl geçirdik. 2024 yılından güzel şeyler bekliyoruz. Bu akşam ailemle eğlenmeye çıktık" şeklinde konuştu.

  "NOEL BABA BİZİM İŞİMİZ DEĞİLDİR"

  Yeni yıla at üstünde giren Sümmani Yılmaz, "At Türkün kanadıdır. 2024 yılına Noel Baba ile değil, ‘At Türkün kanadıdır’ diyerek atla giriyoruz. Bizim gurur duyduğumuz attır, Noel Baba bizim işimiz değildir. 2023 yılı benim için çok güzel geçti, 2024’e de dua ederek giriyoruz. İnşallah güzel geçer. Vatanımıza, milletimize kazasız belasız, savaşsız bir yıl diliyorum" ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow