Atatürk Havalimanı saldırısına 4 partiden ortak tepki

Atatürk Havalimanı saldırısına 4 partiden ortak tepki

Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıya 4 partiden ortak tepki geldi. AK Parti, CHP, MHP ve HDP terör saldırısını kınadı.

AK Parti, CHP, HDP ve MHP İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıya ilişkin Meclis Genel Kurulu'nda açıklama yaptı. Grup başkanvekilleri yaptıkları açıklamalarda saldırıyı kınayarak birlik çağrısı yaptı.


HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, "Vahim olan dış istihbarattan ve devletlerden terör olaylarının gelişeceği bilgileri bugün yazılıp çizilmişti" dedi. CHP Grup Başkanvekili Levent Gök: "Terörün şehirlerin kalbine inmesi gerçekten düşündürücü" dedi. MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, "Bu topyekûn saldırıya karşı yine ülke olarak Türkiye olarak topyekûn bir mücadele yürütmeliyiz. Başkanlıktı vs. bu yola baş koyduk söylemleri terk edilmeli baş koymamız gereken Türkiye'nin birliğidir" dedi. Ak Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, "Saldırı Türkiye'nin istikrarını hedef alan bir saldırı" dedi.
HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken saldırıyı kınayarak şu ifadeleri kullandı: "Basına düşen haberlere göre şu anda İstanbul'da ard arda patlamalar ve silah sesleri olduğu yönündeki haberleri üzüntü ile okuduk. Her birimizin çalışma programı için kullandığı havaalanına yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bu konu ile ilgili hükümet bilgilendirme yapmalı. Saldırılar yapılırken Atatürk Havalimanı gibi bir yerde bombalar patlarken bu ülkenin hükümeti, içişleri bakanı, istihbaratı, emniyeti ne yapıyor onu da merak ediyoruz.


Atatürk Havalimanı'nda canlı bomba saldırısında ölenlerin kimlikleri


Facebook'tan 'güvendeyim' uygulaması


Vahim olan dış istihbarattan terör olaylarının gelişeceği bilgileri bugün yazılıp çizilmişti


Vahim olan şu, dış istihbarattan, dış devletlerden bazı terör olaylarının gelişeceğine dair bilgiler de bugün yazılıp çizilmişti. Buna rağmen ülkenin kalbi sayılan bir havaalanında bu tarz hadisler yaşanıyorsa, burada gerçekten çok vahim bir tablo ile karşı karşıyayız. Cenazeler yerdeyken çok ağır siyasi değerlendirmeler yapmak ahlaki olmaz. eleştiri haklarımızı saklı tutuyoruz. Bütün halklarımıza geçmiş olsun."


Bekir Bozdağ: 10 şehidimiz var


Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen patlamadan ilk kareler


"Başkanlıktı, bu yola baş koyduk söylemleri terk edilmeli baş koymamız gereken Türkiye'nin birliği"


MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, "Neredeyse her saat kapsamlı bir terör saldırısı altındayız. Türkiye bütünüyle saldırı altındadır. Hedeftedir. Bu topyekûn saldırıya karşı yine ülke olarak Türkiye olarak topyekûn bir mücadele yürütmeliyiz. Bu mücadele kararlı, kapsamlı olması gerekiyor. Mevcut hükümeti de bu hadiselere birinci derecede odaklanıp kendi siyasi çıkarlarına yönelik çalışmaları bir tarafa bırakması ve milletin gündeminde olmayan başkanlıktı vs. bu yola baş koyduk söylemlerini terk etmesini bekliyorum. Cumhurbaşkanın, başbakanın, bakanlar kurulunun ve hepimizin baş koymamız gereken bir tek şey varsa Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığı, milletin birliğidir. Terör hedeflerinin içten ve dıştan kaynaklanan bu hedefleri bertaraf etmek için" ifadelerini kullandı.


Mehmet Metiner'in tweetine tepki


"Terörün şehirlerin kalbine inmesi gerçekten düşündürücü


CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, "Üzücü haberler gelmeye devam ediyor. Sayın bakanın verdiği bilgiler dışında gayri resmi kanallardan bize değişik bilgiler geliyor. Elbette hükümetin dediğine şu anda itibar etmek durumundayız. Vahim bir tablo ile karşı karşıyayız. Türkiye'nin kalbine, birliğine, bütünlüğüne yapılan bir saldırı. Saldırı kim yaparsa yapsın lanetliyoruz. Bu olay sıradan bir olay değil. Türkiye'nin en iyi korunan bir havalimanında böylesine bir saldırının gerçekleşmesi, terörün şehirlerin kalbine inmesi gerçekten düşündürücü. Çok ciddi dersler çıkartılması gereken sonuçları var. Nasıl oluyor da terör bu denli iyi korunan havalimanına girebiliyor. İktidarın da düşünmesi gereken bir değerlendirme. Terörün gündemden çıkarması için üzerimize düşen her türlü katkıyı yapacağımızı yeniliyorum" açıklamasında bulundu.


"Saldırı Türkiye'nin istikrarını hedef alan bir saldırı"


Ak Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, "Saldırı Türkiye'nin istikrarını hedef alan bir saldırı. Türkiye'yi zayıf düşürmeye çalışan bir terör saldırısı. Türkiye güçlü bir devlettir hiçbir zaman teröre, teröriste teslim olmaz. Olmayacaktır. Terör ile mücadelemizi düşürmeyecek artıracaktır" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS