Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıda can kaybı böyle artmış

Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıda can kaybı böyle artmış

Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıda can kaybı böyle artmış

36 kişi hayatını kaybettiği, 147 kişinin yaralandığı Atatürk Havalimanı saldırısının nasıl gerçekleştirildiğiyle ilgili yeni iddialar ortaya atılıyor. Bir iddiaya göre ilk saldırgan dış hatlar terminalinin ana giriş kapısından içeri girdi ve ateş açmaya başladı. Karışıklıktan faydalanan saldırgan içeriye doğru ilerlerken bir polis memuru tarafından vuruldu. Yere düşen saldırgan burada üzerindeki bombayı patlattı. Diğer bir iddiaya göre ise x ray cihazını geçerek içeriye giren bir terörist 'Biraz sonra burada bomba patlayacak' diyerek bağırdı. Yolcuların kapıya doğru akın etmesiyle de kapıda bekleyen teröristler önce kurşun yağdırdı, ardından kendilerini patlattı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Al Jazeera’nin haberine göre ilk saldırgan dış hatlar terminalinin ana giriş kapısından içeri girdi. Bu noktada X-ray cihazına yakalanmadan daha ileri geçemeyeceğini bilen saldırgan, üzerindeki uzun namlulu silahla bu noktada etrafa ateş etmeye başladı. Arama bölgesinin vatandaşlarla dolu olması nedeniyle polis teröriste müdahalede zorlandı. Ateş ederek içeriye doğru ilerleyen teröristin içeri ilerleyişini havalimanında görevli bir polis memuru engelledi. Polis memuru vatandaşlara ateş eden teröristi vurdu. Yaralanıp yere düşen saldırgan üzerindeki patlayıcıyı infilak ettirdi.

Atatürk Havalimanı'nda terör saldırısı

Canlı bombayı vuran polisten haber var

Şamil Tayyar: 'Eleştirenler umarım böyle bir patlamada can verirler'

Mehmet Metiner'in tweetine tepki

İkinci terörist

İlk saldırganın daha fazla ilerleyememesinin ardından ikinci canlı bomba harekete geçti. İkinci terörist de içeriye doğru ilerleyemedi. X-Ray cihazının önündeki bölgede ateş etmeye başlayan canlı bomba ilk saldırganın vurulmasının hemen ardından üzerindeki bombayı patlattı.

Üçüncü saldırı

Üçüncü saldırı ise alandan çıkan vatandaşların kendilerini bekleyen araçlara bindiği noktada gerçekleştirildi. Üçüncü saldırgan önce sağa sola ateş etmeye başladı. Çevredeki polisler ile çatışmaya girdikten bir süre sonra da üzerindeki patlayıcıyı infilak ettirdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

X-Ray'dan geçen terörist böyle bağırmış

Yeni Şafak Gazetesi'nin haberine göre, teröristlerin can kaybını artırmak için alçakca bir plana başvurdukları öne sürüldü. İddiaya göre x ray cihazını geçerek içeriye giren bir terörist 'Biraz sonra burada bomba patlayacak' diyerek bağırdı. Yolcuların kapıya doğru akın etmesiyle de kapıda bekleyen teröristler önce kurşun yağdırdı, sonra patlattı.

CIA Direktörü Brennan: '30 IŞİD militanı Türkiye'ye yollandı'

İstanbul'daki saldırıya Rusya'dan ilk tepki

Atatürk Havalimanı'nda canlı bomba saldırısında ölenlerin kimlikleri

Personelin çıkış saatiydi

Görgü tanıkların anlattıkları da yaşanan dehşeti ortaya koydu. Patlamada yaralanan THY yer hostesi Buket Karademir, “Çok korkunç bir patlamaydı. Ayağım kırık, alçıya alındı" ifadelerini kullandı.

Havalimanında yer hizmetleri veren personelin çıkış saatine denk geldi, ölü ve yaralı sayısının bu yüzden de arttığı belirtildi.