Aydın seçim sonuçları 31 Mart 2019: Yerel seçim Aydın oy oranı

Aydın seçim sonuçları 31 Mart 2019: Yerel seçim Aydın oy oranı

Aydın oy oranları 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin ardından bölgedeki yerel yönetimin hangi aday tarafından sağlanacağını gösterecek. Cumhur İttifakı, Millet İttifakı ve diğer adayların Aydın yerel seçim sonuçlarında elde ettiği oran CNN TÜRK seçim 2019 sayfasında anlık olarak yerini alacak. İşte Aydın seçim sonuçları ile ilgili güncel bilgiler ve son gelişmeler…

Aydın seçim sonucu 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin ardından il genelinde hangi adayın yerel yönetimde olacağını gösterecek. Seçim öncesi bazı bölgelerde ittifak halinde olan partiler Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı adı altında birlikte hareket etti bazı bölgelerde ise bireysel adaylar yarıştı.

Oy verme işlemleri yurdun doğu kısmında saat 7-16, batıda ise 8-17 saatleri arasında gerçekleşti. Aydın oy oranlarını belirlemek için seçmenler YSK’nın belirlediği merkezlerde sandık başına gitti ve yerel yönetimde söz sahibi olmasını istediği aday için oyunu kullandı.

31 Mart 2019 Aydın yerel seçim sonuçları Yüksek Seçim Kurulu tarafından yönetilen “SEÇSİS” içerisine verilerin girilmesinin ardından açıklanacak. İl genelinde yönetimde söz sahibi olabilmek için mücadele eden adaylar YSK’nın sonuçları açıklanmasının ardından elde ettikleri genel durumu görecek.

Aydın seçim sonuçları ile ilgili detaylı bilgiler, adayların elde ettikleri oranlar ve güncel rakamlar CNN TÜRK’ün seçim 2019 Aydın sonuçları sayfasında seçmenlerle paylaşılacak. Ayrıca sonuçlar kontrol etmek isteyenler erişime açık olacak ve dileyen seçmen merak ettiği bölgeyi işaretleyerek sonuçlara istediği zaman erişebilecek.

AYDIN SEÇİM SONUCU İÇİN TIKLAYINIZ...

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ADAYLARI

İl genelinde büyükşehir belediye başkanı olmak için 7 aday yarışacak. Bağımsız adayın bulunmadı listede yer alan isimlerse şöyle;

Saadet Partisi Fatih Karahan İş Adamı Üniversite/Yüksekokul

Bağımsız Türkiye Partisi Abdullah Bezci İş Adamı İlkokul

Türkiye Komünist Partisi İrfan Ertel Ressam Üniversite/Yüksekokul

Vatan Partisi Yalçın Büyükdağlı Yüksek Mimar Üniversite/Yüksekokul

Cumhuriyet Halk Partisi Özlem Çerçioğlu Belediye Başkanı Üniversite/Yüksekokul

Adalet Ve Kalkınma Partisi Mustafa Savaş Ekonomist Üniversite/Yüksekokul

Demokratik Sol Parti Süleyman Hışıroğlu Çiftçi Ortaokul/Lise

 

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS