Babalar Günü hediyeleri | Bu Pazar Babalar Günü mü?

Babalar Günü hediyeleri | Bu Pazar Babalar Günü mü?

Babalar Günü bu Pazar mı? Haziran ayının sonuna yaklaşılırken babasına hediye alıp gününü kutlamak isteyenler bu sorunun cevabını merak edip araştırıyor. Peki, 2020 Babalar Günü ne zaman? Merak edilen sorunun detayını ve alternatif Babalar Günü hediyelerini haberimizde derledik. İşte, merak edilen detaylar…

Babalar Günü hediyeleri nelerdir ve 2020 Babalar Günü hangi günü ne zaman? Haziran ayının ortasına gelinmesiyle birlikte özellikle bu iki sorunun cevabı merak edilip araştırılıyor. Peki, 2020 yılı Haziran Ayı’nda Babalar Günü hangi gün en zaman? İşte, merak edilen soruların cevabı ve alternatif Babalar Günü hediyeleri…

2020 BABALAR GÜNÜ NE ZAMAN KUTLANACAK?

Her sene Haziran ayının üçüncü Pazar günü kutlanan Babalar Günü 2020 yılında 21 Haziran’a denk gelecek. Yani bu yıl 21 Haziran 2020 Pazar günü Babalar Günü olarak kutlanacak.

BABALAR GÜNÜ BU PAZAR MI?

Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, Anneler Günü gibi babaların da bir günü olması gerektiğini düşünmekteydi. Dodd'un babası annelerinin yokluğunda altı çocuğunu tek başına büyütmüştü. Babasının doğum günü olan 5 Haziran'ın Babalar Günü ilan edilmesi için çalışmalara başlamış ama bu çalışmalar o tarihe yetişemeyerek kutlamalar haziran ayının üçüncü pazar gününe ertelenmiştir.

ALTERNATİF BABALAR GÜNÜ HEDİYELERİ İÇİN TIKLAYIN

Bu yüzden Babalar Günü Haziran ayında kutlanır. Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910′da Washington'un Spokane şehrinde kutlanmıştır. 1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge kutlamaları desteklemiş; ama resmi olarak Babalar Günü ilan etmemiştir. 1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımlamıştır. 1972 yılındaysa başkan Richard Nixon'ın imzasıyla Babalar Günü yasal olarak ABD'de resmi tatil ilan edilmiştir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS