Bağlar Belediye Başkan Yardımcısı gözaltına alındı

Bağlar Belediye Başkan Yardımcısı gözaltına alındı

Diyarbakır merkez Bağlar Belediyesi'nde bu sabah erken saatlerde polis arama yaparken, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Satıcı da evinde gözaltına alındı.

DBP'li Birsen Kaya Akat'ın Belediye Başkanı olduğu ve Diyarbakır merkezde kayyum atanmayan tek belediye olan Bağlar Belediyesi'ne bu sabah erken saatlerde gelen polisler giriş çıkışı kapatarak arama başlattı. Başkan Yardımcısı Murat Satıcı da evinde gözaltına alınarak emniyete götürüldü..


Bağlar Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, sabah erken saatlerinde personelin olmadığı sırada, aralarında özel harekat timlerinin de bulunduğu polis ekiplerinin, belediye binasına geldiği belirtildi. Açıklamada, çevrede alınan güvenlik önlemlerinin ardından polis ekiplerinin, daha sonra hizmet binasına girdiği ve binadaki odalarda arama yaptıktan sonra buradan ayrıldığı belirtildi.


Açıklamada, belediye binasında arama yapıldığı saatlerde başka bir polis ekibinin de Bağlar Belediye Başkan Yardımcısı Murat Satıcı'nın evine giderek kendisini gözaltına aldığı kaydedildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS