Bahçeli: Koray Aydın'ı tebrik ediyorum

Bahçeli: Koray Aydın'ı tebrik ediyorum

MHP lideri Devlet Bahçeli, Koray Aydın'ın Meral Akşener'e yönelik eleştirilerini haklı bulduğunu söyleyerek Aydın'ı tebrik etti.

Devlet Bahçeli Meclis'te partisinin grup toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bahçeli muhaliflerden Koray Aydın'ın Meral Akşener'e yönelik 'Cemaat Meral Akşener'i destekliyor' sözlerine "Koray Aydın Bey ülkü ocaklarından yetişmiş değerli bir dava insanıdır. Partimizin birçok kademelerinde görev yapmıştır. Adayların içerisinde tek ülkücü kendisidir. Adayları görüş ve uyarma görevini yapmıştır. Tebrik ediyorum" dedi.

Muhaliflere disiplin süreci başlatılacağını ve partiden ihraç edilecekleri yönündeki soruyu Bahçeli, "İncelemelerimiz devam ediyor. Her gün disiplin kapsamına girebilecek yeni oluşumlar, tavırlar, sözler var. Biraz sabırlı olursak mükemmel bir dosya hazırlanacaktır" diye yanıtladı. 

Bahçeli, delegelerden 900'e yakın imza toplandığı söylentilerine "Mutlaka 900 imzayı basın olarak bulmanızı tavsiye ederim. Ne kadarı doğru yanlıştır. Zaten 900'ü bulmuşlarsa mesele bitmiştir" diye  yorumladı.  

Yargı kararıyla ilgili sarayın baskısı olduğu iddiasına Bahçeli, "Onlar iftiradır. Yalandır. Bizim için saray bir baskı yaratmaz" dedi. 

Koray Aydın ne demişti?

NTV'de canlı yayına katılan Koray Aydın, Meral Akşener'e cemaatin destiğinin kesin olduğunu söylemiş ve Akşener'i şu sözlerle eleştirmişti:

Meral  Hanım’ın demiri tutarak 'Bir karar gelinceye kadar ben buradan ayrılmayacağım, hadi gelsinler ayırsınlar' şeklindeki sözleri bizim mutabakatımızın dışındadır. Kendisinin bizden ayrıştırarak izlediği bir yol.  Bir gece önce de toplandık, aramızda mutakabat sağladık. Ümit Özdağ televizyon programını erteledi, hanımafendinin basın toplantısı vardı, erteledi. Öğleden sonra Anadolu Oteli’nin önüne geldi. 'Kurultay her yerde yapılır' dedi. Kongreyi nerede olursa yapacağını söyledi. Bir gün sonra yine farklı bir yol izleyerek, 4 kişinin mutabakatıyla olan şeyi, daha sonra otobüsün üstüne çıkarak sürdürdü. Böyle bir yol izleneceği bilinseydi arkadaşlarımız da farklı bir yol izlerdi. Üç arkadaşla yapılan toplantının ruhuna, işin ciddiyetine uygun olmadığını düşünüyorum.

Grup toplantısından satır başları

Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında ise şu değerlendirmeleri yaptı:

Akar'ın nikah şahitliği

Cumhurbaşkanının davetine icabet ederek kızının düğününe katılan Genelkurmay Başkanı şiddetle eleştirilmektedir. Bu eleştirilerin anlaşılır ve savunulur bir tarafı yoktur. Sayın Akar, son derece insani ve devlet teamülleri kapsamında görülebilecek bir görevi ifaetmiştir.

Kurultay krizi

Sözlerimin hedefi sanal kahramanlardır. Paralel kuluçkasına yatıp tavşan çıkarma sevdasına kapılan nankörleredir.

Ne kadar yazar .Çizer uzman yorumcu akademisyen varsa MHP ile yatıp kalkmakta olağanüstü kurultay falı açmaktadır.

Bakıyorum PKK’lılar MHP’de değişim peşindedir.

Nazlanmadan ılıyanlar kim olduğunu anlıyorsunuz. Uslanma bilmeyen edepsiz kaçaklar, İmralı canisine avukatlık yapanlar ne tuhaftır ki sürekli değişim demektedir.

Karanlık ve cumhuriyet gibi odaklar paralel saldırıda görevlendirilmişlerdir.

Birbirlerine hiç benzemeyen çürük isimler düşmanımın düşmanı dostumdur mantığı ile MHP’ye karşı operasyona girişmişlerdir.

Geçtiğimiz Pazar günü tertemiz dava arkadaşlarım her şeyin iç yüzünü görmüştür.

Gezi olaylarının kötü bir kopyası şeklindeki bu orta oyun sırasında kimi kendini tellere bağlamış kimi barikatta takılı kalmıştır.

Bu evlere şenlik çadır tiyatrosu amacına ulaşmış uçaklarına yetişemeyen vatandaşlarımız haricinde seyirlik bir eğlenceye dönüşmüştür.

Şurası iyi bilinmelidir. Bu bir genel başkanlık yarışı değildir.

Pazar günü Ankara'da yaşananlar, rezilliğin dik alası, kepazeliğin zirvesidir.

Milliyetçi, ülkücü hareketi Gezivari provokasyonlarla kullanma çabasında olanlar baltayı taşa vurmuşlardır.

Şahsi ihtiraslarını yenemeyerek ülküdaşlarımızı sokaklara, tarlalara düşürme gayretine girenler, şunu bilsinler ki asla affedilmeyeceklerdir.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS