Bahçeli'den Davutoğlu'na: ''Önce CHP-HDP ile deneyin''

Bahçeli'den Davutoğlu'na: ''Önce CHP-HDP ile deneyin''

MHP lideri Devlet Bahçeli, AK Parti ile görüşme sonrası konuştu. Bahçeli, "AKP ile CHP'nin bir koalisyon hükümeti kurması daha fazla vakit kaybetmeksizin sağlanmalıdır" dedi.

Devlet Bahçeli, etikhaber adlı internet haber sitesine açıklamalarda bulundu. Başbakan Ahmet Davutoğlu ve AK Parti heyetiyle yapılan görüşmeye ilişkin bilgi verdi.


MHP lideri görüşme için, "karşılıklı nezaket ve iyi niyet temelinde yapılan bu görüşme yararlı, dostane ve samimi bir ortamda tecelli etmiştir" ifadelerini kullandı.


AK Parti-MHP görüşmesi bir saat erken başladı


"Türkiye'nin hükümetsiz kalmaması iki partinin ortak beklenti ve isteğidir" diyen Bahçeli, bununla birlikte koalisyonda yer almama yönündeki tutumlarında bir değişiklik olmadığını bunu da görüşmede açıkça dile getirdiklerini belirtti.


Davutoğlu: ''Bahçeli hükümet ortağı olmak istemiyor'' 


MHP Genel Başkanı, Meclis'teki diğer üç parti ile "çözülme süreci" olarak adlandırdığı çözüm süreci konusunda derin görüş ayrılıkları olduğunu vurguladı.


Buradan hareketle, "AKP'nin en uygun koalisyon partneri hiç kuşkusuz HDP'dir" görüşünü savunan bahçeli, daha geniş tabanlı bir koalisyon kurulması arzulanıyorsa; AKP-CHP hükümetinin önünde de ilkesel bir engel bulunmadığını söyledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS