hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bakan Koca duyurmuştu: Gazzeli 85 hasta Türkiye'de

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Gazzeli 85 hasta ve yaralının bu akşam Mısır’dan Türkiye’ye getirileceğini açıklamıştı. Gazze’den tahliye edilen yaralı ve refakatçileri taşıyan uçaklar, Etimesgut Havaalanı'na iniş yaptı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MARİYE EKİNCİ/CNNTURK.COM| Sosyal medyadan paylaşım yapan Bakan Koca, "Gazzeli 85 hasta ve yaralı bu akşam Mısır’dan Türkiye’ye getiriliyor." dedi. Hastalara 106 refakatcinin de eşlik ettiği öğrenildi.

  106 KİŞİLİK REFAKATÇİ GRUBU EŞLİK EDİYOR

  Koca sosyal medyadan yaptığı açıklamada "Gazzeli 85 hasta ve yaralı bu akşam Mısır’dan Türkiye’ye getiriliyor. 106 kişilik refakatçi grubun eşlik ettiği hastalar, ülkemizde tedavi altına alınacak. Bilindiği gibi, Gazze’de sağlık sistemi çökmüş durumda." ifadelerini kullandı.

  ANKARA'YA GELDİLER

  Gazze Şeridi'nden tahliye edilen yaralı ve refakatçileri taşıyan uçaklar, Etimesgut Havaalanı'na indi. Gazze’den getirilen hasta ve yaralıların, Sağlık Bakanlığı ekiplerinin ilk kontrollerinin ardından refakatçileriyle birlikte Bilkent Şehir Hastanesi, Etlik Şehir Hastanesi, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Yenimahalle Eğitim ve Araştırma hastanelerine sevk edildiği öğrenildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow